Alte știri din fotbal
750.000 de euro către Neluțu Varga dinspre deținătorii drepturilor TV ale Ligii 1: afacere imobiliară sau ajutor pe ascuns pentru CFR Cluj? » „N-aveam nicio problemă s-o facem direct”
0
Efect de domino la FCSB: „Ne gândim să meargă împrumut”
3
Postul unde România are cele mai mari probleme în viziunea lui Florin Prunea
2
Adi Mutu și hăul remarcat la Istanbul: „Când aud asta...”
5
Știri din fotbal internațional
Detalii de la negocierile dintre Juventus și Dusan Vlahovic
0
Senegal a adus trofeul Cupei Africii în Europa: paradă în fața a 70.000 spectatori
0
Întărire de marcă pentru Real Madrid: revine pe teren după patru luni
0
Thiago a izbucnit în lacrimi în minutul 20 al meciului caritabil dintre Liverpool și Borussia Dortmund
0
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
0
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Viktor Orbán, furios pe maghiarii care l-au huiduit la Gyor, un bastion al ...
Libertatea
Cel mai periculos oraș din lume: oamenii trăiesc doar 35 de ani din cauza ...
Adevărul
Ce ar trebui să știe bărbații despre sănătatea femeilor: „Ele cred că o iau ...
GSP SPECIAL
Cum a ratat Trump principalele cinci obiective în războiul cu Iranul. ...
Libertatea
O fi el pasionat de istorie, dar asta nu inseamna ca o si intelege/stapaneste. Eu totusi mi-as dori altceva. As semna maine pentru asta. Exact dupa modelul Coreea de Nord / Coreea de Sud, Vietnam de Nord / Vietnam de Sud, mi-as dori o imparteala a Romaniei in doua, o Romania de Vest, in care sa traim noi astia pro valori europene, pro normalitate, pro educatie, pro capitalism, noi astia globalisti si sorosisti (cum ne numiti voi), noi astia care nu vrem decat sa ducem un trai decent si Romania de Est, in care sa ramaneti voi impreuna cu tatuca vostru Georgescu, cu AUR, POT, SOS, cu conspirationistii, cu anti-vaxxerii, cu aia care cred si ca pamantul e plat si tot asa. Sa aveti un comunism de toata frumusetea, cu un singur partid-stat (muncitoresc, sau cum vrea tatuca sa il numeasca) in care liderul vostru suprem sa va promita marea cu sarea, "Make Romania Great Again", pana in punctul in care incepeti sa aveti ratii la orice si eventual, drept multumire pentru bunastarea sociala, sa ii faceti si parade. Si peste vreo 10 ani sa ne intalnim, sa tragem linie si sa dezbatem, care dintre noi e mai fericit, mai sanatos, mai avut... dar stai, pe tine s-ar putea sa nu te lase ai tai sa vii la vreo intalnire cu unul din vest...
Relatiile Ungariei cu Rusia sunt complet diferite fata de ale noastre. Da, nu a vrut sa se bage, mentinand o relatie de parteneriat pe care Romania nu o are cu Rusia. Astfel ca daca procedam identic, Europa ne trata cu totul altfel decat a tratat Ungaria. Oricum vor avea de suferit din partea de vest pentru aceste decizii, dar cumva el are niste argumente. Nu ca ungurii ar duce-o atat de bine pe cat o cred romanii, e si Orban un individ destul de controversat si o spun destui conationali maghiari.
Si din cate vad unii chiar asta vor, sa nu ne mai imprumutam si sa traim ca pe vremea lui Ceausescu. Nu stiu ce sa zic, dar nu vad pe nimeni sa vorbeasca de aceste probleme legate de deficitul bugetar si rezolvarea lui (primul care incearca pare Bolojan, nu vreunul din ceata "suveranistilor" care nici n-a discutat vreodata de asa ceva). Da, am ajuns in lista aceea dupa o criza indusa foarte bine de un infiltrat care a pacalit usor un sistem complet incapabil, cam la asta se reduce totul. Asta nu inseamna ca acel infiltrat e erou, inseamna ca pe langa problemele deja serioase pe care le aveam, a mai aparut una. Iar in contextul global lucrurile se leaga foarte bine, nu pot fi ignorate. Eu repet, nu vad nicio problema sa fii impotriva sistemului actual, dar ce anume a adus acest candidat ca sa convinga pe careva ca e impotriva acestui sistem si ca are el solutii sa nu ne mai imprumutam? Absolut nimic, aparitia lui va duce la imprumuturi si mai mari si va adanci o criza deja existenta. Iar eventuala lui victorie nu ar fi dus in alta directie sub nicio forma si nu vad vreun argument sa cred ca ar fi rezolvat ceva, omul n-a avut discurs, n-a avut proiect si s-a dat antisistem fara sa ne arate in vreo masura ca e antisistem. In schimb vedem ca sunt suparati rusii ca nu candideaza, deci ma cam indoiesc ca e salvatorul pe care il vad atatia oameni.
Tie nu-ti crapa ma soricul sa mai prestezi pe template-ul cu rusii? ASTA ACUM, dupa ce ANAF a demascat faptul ca PNL ii platise campania pe tiktok lui Georgescu si MAI ALES dupa ce rusii bagau batul prin gard cu mesaje de sustinere oficiale pentru Georgescu inaintea deciziei de la CCR? Pai atata minte ai ma, sa crezi ca il sustineau public daca era omul lor, in conditiile in care alegerile fusesra anulate sub ACUZATIA FALSA de interferenta a unui actor strain? Mai amaratule, rusii isi freaca acum mainile de bucurie ca gasca lui Bolojan si CIolacu a reusit sa scarbeasca o parte a insemnata a populatiei, sa o convinga ca votul nu conteaza etc.
Habar nu am de unde le scoateti, dar convingerea asta ca ar castiga, cu peste 50%?! Am mai scris mai sus, omul a avut cel mai mic procentaj cu care s-a intrat vreodata in turul 2. Iar ce fac restul partidelor politice nu e normal, o alianta intre niste partide de viziuni diferite si care nu se suporta intre ele, vor castiga la pas, nu au cum sa fie batuti nici de Georgescu, nici de Simion, nici de Nicusor, nici de nimeni, asa cum era aproape imposibil de crezut ca Georgescu castiga un tur 2 in care toata clasa politica se alia contra lui. A aparut sa bulverseze si asta face, chiar daca e scos din cursa, si-a atins scopul. Mie nu-mi vine sa cred ca nu se observa aceste lucruri, tot acest episod a creat o criza uriasa in tara, nu ar fi fost lasat niciodata sa castige, fie cum s-a intamplat, fie prin vot, nu avea cum sa castige, doar ca nici nu cred ca asta ii era neaparat scopul.
Ești absolut tra-la-la și chiar de nino-nino.Schimba tratamentul ...!!!...
Sunt unii aici pe forum care aveau covorul roșu pregătit pentru venirea “eliberatorilor”.
„Omiți”exemplul lui Orban!Care a refuzat orice asistența-pâna și tranzitarea armelor și muniției și nu a primit refugiați ucraineni!Și ce sa vezi?Biden in drum spre Kiev- se oprea cica„pentru consultari”-mai intâi la...Orban,iar coana Ursula(ca sa-l convinga sa nu opuna veto-ul la ajutorul de 50 de miliarde),i-a alocat fonduri mai mari decât elevului ascultator,Klaus!
Nu nene!Românii NU mai vor marionetele multinaționalelor și aliaților!Dar oribilul abuz al politrucilor de la BEC și CCR- a revelat ca votul românilor NU conteaza!Conteaza doar directivele„aliaților”(stapânilor)!Aia cu „spionul rus”nu convinge nici pe cei de la școala ajutatoare!Dimpotriva propaganda aia grosiera i-a dublat„procentele”lui Georgescu in preferințele alegatorilor!
1.-„Mercenarii” aia când au plecat in Zair erau...militari cu contract cu MAN!(De curând Jandarmeria a explicat ca ei au plecat acolo când erau...in concediu,iar Legea nu interzicea)!Ulterior s-a aflat ca Potra a fost pe post de„agent de munca”-conform Codului muncii,el incxheind contractul cu guvernul R.D.Congo(zair) pentru...servicii de paza,iar„mercenarii”erau de fapt angajațoiilui-ca la orice firma de paza!2.-Cât despre „finanțarile alea babane” s-a dovedit ca a fost vorba doar de o suma de 381 ooo de euro donata de un filantrop(fara știrea lui Georgescu și a echipei lui de campanie)!De aceea el-spre deosebire de ceilalți candidați(platiți de la buger),nici macar nu a putut sa apara la televiziuni ca sa iși faca„campanie platita”!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.