Alte știri din fotbal
Duelul galeriilor la UTA - Rapid! Toate mesajele afișate: derapaje rasiste și jigniri în masă
1
Acuză arbitrajul din UTA - Rapid: „Asta i-am spus lui Colțescu”
0
Când a simțit Mihalcea că s-a rupt echilibrul în UTA - Rapid: „Atunci s-a văzut diferența”
0
Victor Angelescu a anunțat negocierile pentru un jucător de la Rapid: „Cred că va pleca”
0
Știri din fotbal internațional
Mutarea de la miezul nopții pentru transferul lui Drăgușin: „Au pornit în forță negocierile cu Tottenham”
0
Locul 17 din Premier League a oferit 40 de milioane de euro pentru atacant
0
Controverse după meciul echipei lui Dan Șucu » Italienii au contrazis UEFA: „E scandalos ceea ce s-a întâmplat”
0
Michael Carrick a trezit-o pe Manchester United: ce s-a schimbat față de perioada Ruben Amorim
0
Lifestyle
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
10
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
Un bărbat din Sri Lanka învață limba română de 10 ani, fără să fi vizitat ...
Libertatea
„Trump acceptă mita lui Putin”: acuzațiile unui editorialist Kyiv Post ...
Adevărul
Minorul implicat în crima din Cenei, junior al unui club important de ...
GSP SPECIAL
Ucigașul lui Mario Berinde a fost mutat împreună cu familia după ce 150 de ...
Libertatea
*** dar tu traiesti in suedia??
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Suedia a procedat cel mai bine pana acum, astfel ca ulterior consecintele economice nu vor fi la fel de dezastruoase ca in alte tari si oamenii se vor imuniza mai repede.
Bai bolshevicule , tu precis dormi cu porteretul lu' Ceausescu sub cap !!
suedia este doar un exemplu de dictatura mascata unde guvernul a preluat controlul oamenilor 100% in modul cel mai barbar cu putinta ! Iar asta nu e disciplina ci lasitate si egoism feroce totul pe un fond de ignoranta si aroganta alimentate de guvern care-i tot imbata ca sint o *** tuturor iar modelul lor este singurul perfect din lume ....asa cum numai *** propovaduiau la vremea respectiva ...cind de fapt e un esec patetic ! De aici si ruleta ruseasca suedeza jucata cu corona virus si cu experimentele continue asupra populatiei care i-a indobitocit total ! Iar zicala cu : "Afara-i vopsit gardu' inauntru-i leopardu' " este perfecta pentru acesta societate suedeza ipocrita si *** in toate care minte si musamalizeza mult mai rau decit in Romania ! Daca asta e modelul civilizat de urmat din Europa ,sincer , ma intreb ce dracu am cautat in strada in '89 ca sa ajung in 2020 sa fiu in pericol de a fi eutanasiat de suedia doar pentru ca ei sint cei mai destepti din toata lumea ???? Pai nu tot suedezii sterilizau pina in anii 1970 categorii de populatie considerindu-le inferioare sa procreeze si asta multa vreme dupa ce nazi erau disparuti ? Acum incearca un alt tip de selectie naturala asa cum le place lor sa aplice ... deci doar niste *** primitivi cu ifose de
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
deocamdata numarul de cazuri confirmate / decese nu este mult mai mare decat in Romania si este net inferior celor din Italia, Spania, Germania, Franta. Daca rezultatul va fi cumva acelasi (izolare vs nonizolare) atunci clar ca modelul suedez este cel corect, fiind mai ieftin. Vom trai (sau nu) si vom vedea.
Fac bine ceea ce fac. Ati innebunit toti cu Italia si Spania. Aia traiesc toti la gramada, in plus batranii lor sunt majoritatea “copti”. Sunt toti tinuti in viata pana pe la 87 de ani insa in mod artificial. Izolati batranii si lasati evonomia functionala, altfel murim de toate bolile posibile in casa.
Mda, atata timp cat libertatea ta nu omoara pe altii cum se intampla acum....
Treaba asta merge doar daca chiar reusesti sa izolezi complet categoria de risc, pe pensionari. Daca o tara chiar vrea sa faca lucrul asta atunci Suedia e una care chiar ar putea reusi. Pensionarii traiesc singuri, nu cu copiii, se poate realiza... Oricum sunt clar oameni mai responsabili in ce priveste izolarea decat latinii. Problema este ca nu e suficient daca nu face statul ceva direct si suedezii nu fac asta... inevitabil o sa ajunga si ei in aceeasi situatie: spitalele complet full si pe urma? O sa fie prea tarziu.
sa nu ramana vreo doi trei de aia liberi in toata tara...
La câte experimente sociale, fac suedezii din 1970 pana azi, nu trebuie sa mai mire pe nimeni, ăștia vor sa scape de niște pensionari cu orice preț, astfel nu se explica lipsa de decizii, oamenii nu sunt prevăzători, pt ca inamicul e invizibil, asta e cea mai urata parte a virusului.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.