Alte știri din fotbal
Gigi Becali s-a săturat și vrea să scape de integralistul din Dinamo Zagreb - FCSB: „Nu e de noi”
0
Fostul arbitru din Superliga a cumpărat un hotel cu 3,5 milioane de euro » Cum arată complexul de pe litoral
0
Metaloglobus - FC Argeș, în deschiderea rundei #23 din Superligă » Ocazii mari la ambele porți
0
Uriașul de 1,96 metri, prezentat în Superligă
0
Știri din fotbal internațional
Se întețește concurența în Serie A pentru Drăgușin! » Două cluburi de top încearcă acum un transfer definitiv
0
„Înțepat” de Jose Mourinho, Alvaro Arbeloa a răspuns
0
Tammy Abraham revine în Premier League! Cu cine va semna atacantul englez
0
Fum alb la Marseille: Jucătorul care a marcat în poarta lui FCSB a semnat cu Olympique
0
Lifestyle
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
0
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
3
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
Tudor Chirilă, replică dură pentru Grindeanu: „Sluga lui Dragnea, prietenul ...
Libertatea
Cum l-a forțat UE pe Trump să-și înghită amenințările privind Groenlanda: ...
Adevărul
Machetele stadionului Dinamo cu care fanii au fost amăgiți după '90 » Prima ...
GSP SPECIAL
Situație dramatică în Ucraina: „Cea mai grea zi din 2022 încoace”
Libertatea
@man465, si pt ca Kievul era "capitala", cel mai puternic oras in perioada aia.
@man365."Kievan Rus' or Kyivan Rus', was a loose federation in Eastern and Northern Europe from the late 9th to the mid-13th century. Encompassing a variety of polities and peoples, including East Slavic, Baltic, and Finnic, it was ruled by the Rurik dynasty, founded by the Varangian prince Rurik" uite ba de ce. asteapta ca iti da putin insula serpilor inapoi.
Pentru tine si cel mai jos de tine. Cand Kievul era un oras, Moscova nu era nici macar SAT !!!! Asta ca sa intelegem cine pe cine a creat!!! Daca nu v-a placut istoria.....nu-i timpul pierdut. Mai cititi o carte. Dar aia care trebuie....nu aia de joc! rusia= FOAMETE, SARACIE, VIOLENTA, FURT, ALCOOLISM, VIOL, SUBDEZVOLTARE......pe scurt, nu un loc unde ai vrea sa-ti cresti copiii, sa te dezvolti ca om.
De ce s - o fi numit Rusia Kieveana..? Ba prostule, ia fi atent.. Ucraina detine multe teritorii romanesti care ne - au fost luate cu forta prin Pactul Ribenntrop Molotov, pactul asta a fost denuntat si de urss sí de Germania. Dupa 90, mizeria numita Ucraina a sabordat nava Rostok pe Canalul navigabil Sulina pentru a ne sabota navigatia prin Delta, au vrut sa ia tot Platoul continental din Marea Neagra, din jurul Insulei Serpilor, declarand o Insula locuita. Ne am judecat cu rusnacii astia vopsiti foarte multi ani. Au luat cu arcanul romanii din Bucovina sa moara pentru ei in Dombas, din 120 de scoli romanesti au mai ramas 8. Opt!! ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Cum sunt ruși dacă au limbă și scriere proprie?Dacă au fost forțați să învețe rusa,nu înseamnă că sunt ruși.Este tot o țară slavică.
e brost rau man365. ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Rusia Kieveana erau mai multe principate, nu un stat unitar. ce sa stie un sosocar prostac.
Mai invata putina istorie, dar nu de la putinisti. Esti praf.
Ucrainienii sunt rusi. Doar ca se cred cu mot! In Istorie a existat Rusia Kieveana..
*** inteligenta pe urechi. Rusia va dezmembra aceasta facatura de Tara. Cu tot dreptul, ea a creat - o, ea o face mai mica. Ucraina este ceva, ceva, prin jurul Kievului. Atat.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.