Alte știri din fotbal
Echipa de start, confirmată: așa va juca Lucescu! + Budescu, „șef de galerie” în Parcul Gezi din Istanbul
37
Mesaj din delegația oficială a României: „Dacă acest lot merge la Cupa Mondială, să le facă statuie!”
0
Umilință totală pentru Arena Națională! » Reporterii GSP au descoperit dotările de la Istanbul: „Ca un telespectator în fața televizorului”
0
Denis Alibec, luat prin surprindere în direct: „Pupa-ți-aș gambele tale!” » Reacția atacantului
0
Știri din fotbal internațional
De Bruyne, totul se decide la vară » Saudi Pro League și MLS îl curtează
0
Decizie incredibilă într-un campionat de top din Europa » Meciul de titlu a fost amânat
0
Fiul lui Iker Casillas îi calcă pe urme tatălui și deja strălucește în poartă
0
Gabriel Batistuta, declarații cutremurătoare despre moartea lui Maradona: „Sper să nu pățească la fel și Messi”
1
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
O firmă mufată politic livrează mâncarea bolnavilor din Spitalul Județean ...
Libertatea
Aurul ascuns în Carpați: peste 2.000 de tone scoase în ultimele două ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Participant la „jaful secolului” de la Timișoara, martor pentru DNA într-un ...
Libertatea
pai ziceti bah tot adevarul. Pe langa cele 8 mil. dolari armatorul grec a facilitat ajungerea stelei in finala CCE, de asta ati uitat?
Daca ar citi cineva mai multe carti de specialitate(Pavel Corut de exemplu sau ceva de Mihai Pacepa) ar afla ca a existat un interes de a aduce fabrica Fiat in Romainia in schimbul acordului de a lasa sa plece un jucator roman in Italia insa nu este cunoscut faptul daca pentru Hagi sau Dobrin.
da mai baiete, ti se pare mult 8 milioane de dollars, in timp ce pentru macarona, s-au dat vreo 6 milioane! dar pe vremea aia, o curca de care amintesti tu, costa 1 milli de coco! ce stii tu, despre comunism!?
europa libera a transmis la acea data interesul grecilor pt .hagi atit.
In 1988 sunt sigur ca erau multe echipe care il vroiau pe Hagi... dar de aici la cota de 8 milioane (pe vremea aia Maradona cota 6-7 milioane ! ) este de rasul curcilor ... ca si articolul asta :))
Horia, de pilda
Dar cat de disperat poate fi cineva ca sa scrie "miraculosul Hagi", "planul diabolic" etc? Si cat de naiv incat sa creada in tranzactia "Fiat contra Hagi"? Poate ca mai sunt pe lumea asta minti slabe, dispuse sa creada in conflicte diplomatice ori valori absurde (Hagi=8M$ vs Gullit=7M$ >>> 0-4!!!); dar ca sa prezinti acest pachet absurd si ridicol ca pe o noutate uimitoare e prea de tot! Gretos!
Da, stim, iar Inter/Real/Bayer/ManU umblau cu 10-20 de milioane dupa Radoi. Este una si aceeasi poveste, neverending story. Adica ar fi ratat Ceausescu 8 milioane, de ce? de dragul Stelei? Din "patriotism"? Ratiunea dosarului de Securitate e limpede: Hagi era suspectat ca ar putea defecta. Cum a facut Belodedici. Punct. Restul este betie de cuvinte si stupefactie ideatice de culoare ros-albastra.
In primul rand Hagi nu era jucatorul Stelei, unde juca pe duplicat de legitimatie, deci pe fals. In al doilea rand nu era vorba de un transfer ci de o naturalizare a sa. De altfel nationala Greciei chiar a venit pentru un amical la Bucuresti, pe 7 octombrie 1987, ocazie cu care i s-a facut propunerea. Ofere pentru el avea Sportul Studentesc, din Italia, de la Milan, Fiorentina si Juventus. Pretul lui Hagi a scazut dramatic dupa finala CCE, 0-4 cu Milan.
o poveste mult inflorita! 8 milioane de $ la vremea aia erau bani, nu era nebun nimeni sa dea atat mai ales.grecul ala. poate daca isi dadea toti banii.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.