Alte știri din fotbal
În mijlocul play-off-ului, Filipe Coelho a semnat: „Mult succes, Mister!”
0
Ioan Varga îi răspunde violent și-l acuză public: „Cine e Mafalda ăsta? Escrocherii, el e deștept, toți sunt proști”
0
Valeriu Iftime pune presiune pe Marius Croitoru înaintea meciului cu FCSB: „Vreau să văd asta” » Cine va absenta contra roș-albaștrilor
0
Veste de impact pentru Dinamo! Premieră după 9 ani
0
Știri din fotbal internațional
Yamal intervine vehement, după scandalul de la Spania - Egipt: „Intolerabil! Ignoranți și rasiști”
0
Squadra Azzura, în colaps! Fostul idol italian din Ștefan cel Mare, fără milă: „Și dacă ne-am fi calificat, n-am fi stat mult acolo”
0
Reacție acidă din România la adresa Squadrei Azzurra: „Trage ăla ca un cioban. Parcă nu mai e Italia, ci Andorra”
0
Triplul campion al Superligii, despre calificarea țării lui la Mondiale: „O săptămână se petrece! Veți vedea o surpriză”
2
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
5
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
8
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Cristian Anton a fost arestat preventiv. DNA a găsit peste 500.000 de euro, ...
Libertatea
Medic din Capitală, găsit înjunghiat în urma incendiului izbucnit în ...
Adevărul
„Minciuni!” » Replica Monicăi Iacob-Ridzi, după primul episod al ...
GSP SPECIAL
Țara din lume care are suficient plutoniu pentru 5.500 de arme atomice și ...
Libertatea
Corectați în poză: scrie ca a câștigat Cupa Campionilor Asiei, în loc de Africii, cum apare în text...
"de-i apuca"...Chiar dacă, gramatical, nu e greșit, asta nu este exprimare de jurnalist !
Crezi tu ca Becali le accepta aceste articole despre fostele glorii?Crezi ca ar trece vreun articol de redactarea lui Becali?Scriu si ei ce au voie!
Pacat ca nu se spune esentialul. Balaci este un reper in fotbalul romanesc. Pana la el, toti fotbalistii romani credeau ca nu se pot bate cu adevarat, de la egal la egal, cu marile echipe. Daca se obtinea vreo victorie/calificare toti considerau ca e intamplare iar urmatorul adversar ii aducea cu picioarele pe pamant. Balaci a avut un tupeu extraordinar, a avut o incredere enorma in el, in coechipieri, nu se speria de nimeni. De aici a plecat si acea semifinala de cupe europene a Craiovei intr-o vreme cand romanii nu credeau ca au voie, ca e posibil sa joci de la egal la egal ciu marile vedete din fotbalul mondial. De fapt in acest tupeu, in aceasta incredere in propriile forte a stat cariera lui Ilie care a primit multe lovituri de la viata: accidentari, terminarea carierei de tanar, dat afara din casa, ignorat ca antrenor acasa dupa peste 20 de trofee in lumea araba.. Hagi a avbut si el incredere, poate au mai avut cativa in generatia lui, se pare ca increderea a cam disparut de ani buni ....poate revine cu tinerii de la U21, sa speram. Balaci va continua sa priveasca meciuri, ca un zeu al fotbalului, trebuie o statuie langa Oble.
Intrebare , de ce aceste povesti nu se spun cand protagonistii sunt printre noi ? Trebuie sa moara protagonistii sa aflam intamplari din viata lor ? Va propun o tema, incepeti un serial cu intamplari din viata fostilor glorii ale fotbalului romanesc ! Cred ca ar fi mai interesant decat un articol in care Elciobandante se lauda cati bani ia pe un jucator...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.