Alte știri din fotbal
Duelul galeriilor la UTA - Rapid! Toate mesajele afișate: derapaje rasiste și jigniri în masă
1
Acuză arbitrajul din UTA - Rapid: „Asta i-am spus lui Colțescu”
0
Când a simțit Mihalcea că s-a rupt echilibrul în UTA - Rapid: „Atunci s-a văzut diferența”
0
Victor Angelescu a anunțat negocierile pentru un jucător de la Rapid: „Cred că va pleca”
0
Știri din fotbal internațional
Mutarea de la miezul nopții pentru transferul lui Drăgușin: „Au pornit în forță negocierile cu Tottenham”
0
Locul 17 din Premier League a oferit 40 de milioane de euro pentru atacant
0
Controverse după meciul echipei lui Dan Șucu » Italienii au contrazis UEFA: „E scandalos ceea ce s-a întâmplat”
0
Michael Carrick a trezit-o pe Manchester United: ce s-a schimbat față de perioada Ruben Amorim
0
Lifestyle
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
10
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
Un bărbat din Sri Lanka învață limba română de 10 ani, fără să fi vizitat ...
Libertatea
„Trump acceptă mita lui Putin”: acuzațiile unui editorialist Kyiv Post ...
Adevărul
Minorul implicat în crima din Cenei, junior al unui club important de ...
GSP SPECIAL
Ucigașul lui Mario Berinde a fost mutat împreună cu familia după ce 150 de ...
Libertatea
Nu pantera neagra , ci `Perla neagra a Mozambicului` .
A fost un Pele al Europei. Sa-l odihneasca Dumnezeu langa ceilati mari fotbalisti, sau mai mici!
N-a plecat, pentru ca va ramane in sufletele iubitorilor de fotbal de pretutindeni. In primul rand datorita lui Benfica are peste doua sute de mii de socios si milioane de fani in intreaga lume. Vulturul zboara in continuare.
Mare, mare fotbalist, Dumnezeu Sa-l Ierte si Sa-l aibe in Paza Lui!!!
1966 C.M ANGLIA !
Asta e valabil in toate sporturile in ziua de azi . Banii au invins in final . Totul pentru bani . Eram prea mic cind Eusebio inca stralucea dar atunci inca se dadeau secvente din partidele lui memorabile . Un nume urias alaturi de brazilieni precum Pele . Clodo Aldo , Jairznho , etc...intr-un fotbal unde se puncta mai mult la artistic . R.I.P !
Eusebio Da Silva Ferreira... Eusebio... unul dintre cei mai mari atacanti ai lumii din toate timpurile. RIP
Fantastic fotbalist fost. Si un om modest minunat. Citesc cu mahnire comentariile unor debili care cred nu stiu ce fotbalisti erau pe vremuri. In 1968 in Anglia un Mondial cu Iasin in poarta, Pele, Eusebio, Albert in grupa mortii. Dar si la noi cu Dobrin un copil genial ce avea sa marcheze in 69 golul cu care invingeam Portugalia lui Eusebio nemuritorul. Macar in momente tragice mai retineti-va comentariile de prost gust. Mitocani nescoliti. Legume mintale.
Mare jucător. Pe vremea când fotbalul era arta. Pe vremea când puteai vedea driblinguri maestre, când nu se îmbrâncea, nu se intra prin alunecare la rupere, nu se câlca și lovea intenționat la recomandarea antrenorului, când nu se baga jucătorul în spital un an de zile. Când nu se băgau atâtea saruri și stimulative in jucători, când se vehiculau sume mult mai mici. Cu alte cuvinte când fotbalul nu devenise o industrie, și era un sport fără aranjamente, un sport curat.
RIP
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.