GSP SPECIAL  »  TRAGEDIE  »  SPANIA

Tragedie în Spania! Un spectator a murit la un meci din liga secundă

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 ianuarie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 14 ianuarie 2012 22:43

Un spectator în vârstă de 59 de ani a murit azi în timpul meciului Almeria - Guadalajara, disputat în liga secundă din Spania, informează cotidianul As.

Potrivit sursei citate, se pare că bărbatul respectiv, Francisco Saez Lopez, a suferit un infarct în prima repriză. Medicul echipei Almeria şi reprezentanţi ai Crucii Roşii au încercat să îl reanimeze pe fan în pauză, fără succes însă. În minutul 6 al reprizei secunde s-a anunţat decesul bărbatului.

"Victorie foarte importantă, dar foarte tristă din cauza morţii unui fan al UD Almeria de la Peluza Sud. Odihnească-se în pace", a notat căpitanul Almeriei, Ortiz Bernal, pe contul său de Twitter.