Comentarii (275)
a.c.a.b_st
a.c.a.b_st  •  14 Noiembrie 2015, 01:34

Acum are Putin motiv serios să dea in ISIS...și nu cred că mai sar americanii in sus...iar in Europa,cred că s-a cam terminat cu emigranții.

qwerty007
qwerty007  •  14 Noiembrie 2015, 01:32
Postat de crimson.veritas pe 14 Noiembrie 2015, 01:26

"Conferința de la Berlin Teoria potrivit căreia toate popoarele Europei aparțineau unei singure rase albe originare din Caucaz (de unde termenul de caucazian) a fost postulată pentru prima oară la începutul secolului XIX de către un etnolog german pe nume Johann Blumenbach. Clasificarea făcută de Blumenbach, care distingea rasele umane în funcție de culoare (albă/caucaziană, maronie/malaeziană, galbenă/mongoloidă, neagră/negroidă, roșie/americană), a fost reluată ulterior de un etnolog francez pe nume Gobineau. Acesta a alcăuit și o ierarhie a raselor, în fruntea căreia se aflau, evident, europenii caucazieni. Aceste teorii pseudo-științifice au fost populare în secolul al XIX-lea și au servit drept motivație pentru oameni precum Livingstone, care credeau că, în calitate de oameni superiori, au datoria de a „civiliza” Africa. Conferința de la Berlin din 1884-1885, în cadrul căreia s-a discutat viitorul Africii (pornind de la problema Congo-ului belgian), a numit eradicarea sclaviei ca țel principal. Actul de la Berlin din 1885, semnat de treisprezece puteri europene, a inclus și o rezoluție pentru „susținerea eradicării sclaviei”. De fapt, interesele strategice și economice ale puterilor coloniale – precum protejarea vechilor piețe de desfacere și exploatarea unora noi – erau mult mai importante." ... va selectez eu ... ca poate va e lene sa cititi ... despre civilizatia vest europeana! ...:))

Daca nu iti place civilizatia europeana poti sa te muti la arabi !!

zecs93
zecs93  •  14 Noiembrie 2015, 01:32
Postat de bakunin pe 14 Noiembrie 2015, 01:30

***

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

mariuss72
mariuss72  •  14 Noiembrie 2015, 01:32
Postat de j.bravo pe 14 Noiembrie 2015, 01:27

politica inconstienta a vest europenilor. sper ca macar Romania sa nu accepte refugiati musulmani si sa adopte atitudinea Poloniei si Ungariei in privinta crizei refugiatilor. In alta ordine de idei, Merkel va pierde clar alegerile (in Germania, oamenilor nu le vine sa creada ce a facut dementa asta...)

Si ce-ai fi vrut, sa-i lase pe aia sa moara cu sutele de mii? Chestiile astea au fost puse la cale cu o strategie pregatita, sa vezi acum ce val de ura va incepe contra tuturor arabilor, chiar si nevinovati.

mplttev
mplttev  •  14 Noiembrie 2015, 01:30

Nu e live. Scuze.

zecs93
zecs93  •  14 Noiembrie 2015, 01:30
Postat de j.bravo pe 14 Noiembrie 2015, 01:27

politica inconstienta a vest europenilor. sper ca macar Romania sa nu accepte refugiati musulmani si sa adopte atitudinea Poloniei si Ungariei in privinta crizei refugiatilor. In alta ordine de idei, Merkel va pierde clar alegerile (in Germania, oamenilor nu le vine sa creada ce a facut dementa asta...)

N ai vazut ca au sarit gardu, iar Romania pe cand era Pontelu premier chiar a spus ca asteapta cat mai multi musulmani ca doar nu suntem basisti sa nu lasam oamenii sa vina, pai lasa-ti mah, pe urma sa nu va treziti cu o bomba in cap !!! Ei cred ca toti musulmani aia din Siria sunt dusi la biserica ?? O sa vada ei, Basescu ( chiar daca nu-l inghit de fel) a zis-o bine ca Romania trebuie sa inchida granitele si sa nu dea voie sub nicio faza drumu la musulmani grabiti !!!

bakunin
bakunin  •  14 Noiembrie 2015, 01:30
Postat de zecs93 pe 14 Noiembrie 2015, 01:27

***

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

mplttev
mplttev  •  14 Noiembrie 2015, 01:29

De ce Franța? Live pe internet de la sala cu ostatici: https://www.youtube.com/watch?v=OlinSomsm8o

mariuss72
mariuss72  •  14 Noiembrie 2015, 01:28
Postat de zecs93 pe 14 Noiembrie 2015, 01:26

*** :))))) ce naiba ai, nu mai sti de gluma, am zis ca imi exprim regretu pentru ce s-a intamplat acolo si chiar am zis ca sper ca teroristi sa fie prinsi, inchisi pe viata si daca se poate sa nu li-se mai dea apa decat odata pe luna sau odata pe an ( la fel si la mancare) !!!

Hai frate, ai un pic de decenta, am pretentie de la tine, lasa gunoaiele alea, nu le baga in seama, comenteaza cu oamenii normali, ignora animalele.

zecs93
zecs93  •  14 Noiembrie 2015, 01:27
Postat de bakunin pe 14 Noiembrie 2015, 01:24

***

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

  • 1
  • •••
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • •••
  • 28
Comentează