INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AC MILAN - INTER 3-2

VIDEO+FOTO AC Milan, victorie în „Derby Della Madonnina” » Prestație strălucitoare a lui Leao

AC Milan - Inter, live de la 19:00/ foto Imago +6   FOTO
AC Milan - Inter, live de la 19:00/ foto Imago

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 septembrie 2022 20:20 / Actualizat sambata, 03 septembrie 2022 22:02

AC Milan a câștigat primul derby stagional contra rivalei Inter, scor 3-2.

Rezultate etapei #5 din Serie A

Milan și Inter, ultimele două campioane ale Italiei, au oferit un „Derby Della Madonnina” pe măsura așteptărilor. S-a jucat cu garda jos, iar tabela a fost deblocată după 20 de minute. Lansat excelent de Lautaro Martinez, Brozovic a l-a culcat pe Maignan și a tras în colțul opus.

Ce au făcut stranierii în acest weekend » Rareș Ilie, rezervă neutilizată cu Monaco. Gol Rotariu în Grecia
LIVEBLOG

Leao, MVP în AC Milan - Inter

Rafael Leao, MVP-ul sezonului trecut, a ieșit la rampă. A egalat rapid cu un șut din unghi și a stabilit rezultatul primei părți.

„Diavolii” au ieșit cu mai mult curaj, iar Giroud a marcat pentru 2-1 în minutul 54, o execuție de vârf autentic, din prima, de la 10 metri de poartă.

+2 FOTO

Leao a lovit din nou, o acțiune absolut încântătoare. A accelerat senzațional la marginea careului, l-a lăsat în urmă pe De Vrij și a șutat elegant. Rezultatul final a fost stabilit de veteranul Edin Dzeko, bară-gol în minutul 67.

Formația pregătită de Stefano Pioli rămâne neînvinsă în actuala ediție și urcă provizoriu pe primul loc, cu 11 puncte. Inter rămâne cu 9 puncte.

FINAL » AC Milan - Inter 3-2

AC Milan - Inter, echipele de start:

AC Milan: Maignan - Calabria, Tomori, Kalulu, Hernandez - Bennacer, Tonali - Messias, De Ketelaere, Leao - Giroud
Antrenor: Stefano Pioli

Inter: Handanovic - Skriniar, De Vrij, Bastoni - Dumfries, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Darmian - Correa, Lautaro
Antrenor: Simone Inzaghi

Stadion: San Siro
Arbitru: Daniele Chiffi

Chelsea - West Ham, derby londonez în Premier League, înainte de confruntarea oaspeților cu FCSB

Ce fac stranierii în acest weekend » Rezultate și program

Playtech: Ana este cea mai frumoasă fotbalistă din lume, dar refuză propunerea la care alte femei ar spune „da” pe loc GALERIE FOTO