INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ARABIA SAUDITĂ

Al Nassr - Al Batin 3-1 » Cu Ronaldo integralist și TREI goluri în prelungiri, Al Nassr redevine lider în Arabia Saudită!

Cristiano Ronaldo a fost integralist în Al Nassr - Al Batin // foto: Twitter @ Al Nassr

Articol de - Publicat vineri, 03 martie 2023 21:38 / Actualizat vineri, 03 martie 2023 21:45

Al Nassr, cu Cristiano Ronaldo (38 de ani) integralist, a învins-o pe Al Batin în etapa 19 a campionatului din Arabia Saudită, scor 3-1. În minutul 90, oaspeții conduceau cu 1-0. Trupa lui CR7 a întors scorul în cele 12 minute de prelungire!

• Al Nassr conduce campionatul din Arabia Saudită. Are 46 de puncte în urma victoriei de astăzi, două peste Al-Ittihad.
  • Cristiano Ronaldo a fost integralist, dar nu a contribuit la vreunul dintre goluri.
  • După 6 meciuri în campionatul saudit, Ronaldo are în palmares 8 goluri. Doar 5 reușite îl despart de primul loc în clasamentul golgheterilor, ocupat de coechipierul Anderson Talisca (13 goluri).
Incredibil: din Liga 1, direct la campioana Europei! Andrea Compagno a fost convocat la naționala Italiei!
FCSB

Ce final! Cu Cristiano Ronaldo integralist, Al Nassr o învinge pe Al Batin cu 3 goluri în prelungiri

Al Nassr a început meciul de astăzi pe locul 2 în campionat, la un punct în spatele celor de la Al Ittihad. Condusă din minutul 17 după golul lui Renzo Patron, Al Nassr a alergat fără folos după egalare.

Elevii lui Rudi Garcia nu au fost inspirați la finalizare și la ultima pasă. Nici Cristiano Ronaldo n-a fost într-o zi bună, puținele încercări pe care le-a avut au fost imprecise, chiar și cele din lovitură liberă, din apropierea careului.

Gazdele s-au trezit abia în prelungiri. Au fost 12 minute arătate de la margine, dar s-au jucat mai mult de 15. Iar Al Nassr a lovit de 3 ori în acest interval, mai întâi prin Ghareeb, apoi prin Al Fatil și Maran. Goluri frumoase care aduc cele 3 puncte și poziția de lider pentru Al Nassr.

FINAL » Al Nassr - Al Batin 3-1

• Au marcat: Lopez '19; Al Fatil '90+12; Maran '90+14 / Ghareeb 90+3

• Ultimele 10 goluri ale celor de la Al Nassr până astăzi aveau toate semnătura lui Cristiano Ronaldo. Portughezul a înscris de 8 ori și de alte două ori a pasat decisiv.

Echipele de start la Al Nassr - Al Batin

Al Nassr (4-2-3-1): Al Aqidi - Al Ghannam, Al Oujami, Madu, Konan - Al Khaibari, Luiz Gustavo - Masharipov, Al Najei, Ghareeb - Ronaldo
Antrenor: Rudi Garcia

Al Batin (4-2-3-1): Campana - Alhurayji, Naji, Mauricio, Al Yousif - Pedroza, Al Qarani - Bukia, Al Shamlan, Al Sammari - Lopez Patron
Antrenor: Zdravko Logarusic

Mai multe știri din fotbalul internațional:

Mutarea de maestru a lui Xavi » Cum a câștigat Barcelona 3 din cele 5 „El Clasico” cu el pe bancă

Finalul unei ere! Un star al lui Liverpool și-a anunțat plecarea de pe „Anfield”, iar decizia e irevocabilă!