INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  COPA AMERICA

VIDEO Messi, show la Copa America! Dublă și pasă de gol în victoria Argentinei cu Bolivia

Messi, show la Copa America! // FOTO: Imago +14   FOTO
Messi, show la Copa America! // FOTO: Imago

Articol de GSP - Publicat marti, 29 iunie 2021 09:15 / Actualizat marti, 29 iunie 2021 09:44

Argentina a câștigat ultimul meci din grupele Copa America, 4-1 cu Bolivia, după un meci excelent făcut de Leo Messi.

Starul Barcelonei a marcat de două ori și a oferit un asisst în ultima partidă din grupe, care stabilit duelurile din sferturile de finală ale Copei America 2021.

VIDEO Messi, spectacol la Copa America în Argentina - Bolivia

Argentina a început tare meciul și a deschis scorul în minutul 6, prin Alejandro Gomez, care a fost servit excelent de Leo Messi.

Până la pauză Messi a punctat de două ori. În minutul 33 a înscris din penalty, iar în minutul 42 s-a demarcat excelent, în spatele fundașilor adverși, și l-a lobat pe portarul advers, de la 16 metri.

După pauză, Saavedra a redus din diferență (60), iar Lautaro Martinez, atacantul lui Inter, a stabilit scorul final în minutul 65.

Cum arată sferturile Copa America

• Argentina – Ecuador
  • Uruguay – Columbia
  • Brazilia – Chile
  • Peru - Paraguay

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Mbappe, mesaj după ce a ratat penalty-ul decisiv în Franța - Elveția: „Îmi pare rău! Am dat greș”

Alarmă la belgieni! Cei mai buni jucători, în mare pericol să rateze meciul cu Italia

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni