INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

ATLETICO - VILLARREAL 2-0 // Atletico confirmă meciul bun cu Juventus cu o nouă victorie: 2-0 cu Villarreal! Morata primul gol pentru madrileni

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 februarie 2019 19:49

Pe Wanda Metropolitano s-au întâlnit 2 dintre reprezentantele Spaniei în competiţiile europene, Atletico impunându-se împotriva lui Villarreal, scor 2-0.

După 2 goluri nevalidate, cu Juventus şi Real, Morata şi-a trecut în sfârşit numele pe lista marcatorilor, deschizând scorul în minutul 31. Saul Niguez a închis tabela în minutul 88, dintr-o pasă superbă semnată de Diego Costa.

Graţie acestei victorii, Atletico rămâne pe locul 2 la 7 puncte de Barcelona şi cu 5 în faţa lui Real (cu un meci în plus faţă de galactici). Pe de altă parte, Villarreal rămâne pe locurile retrogradabile, la 2 puncte de salvare.

29 de şuturi au tras cele 2 echipe: 15 Atletico, 14 Villarreal

Echipele de start:

Atletico Madrid: Oblak - Arias, Savic, Gimenez, Filipe Luis - Lemar (Thomas), Rodri, Koke, Saul (Vitolo) - Morata (Diego Costa), Griezmann.

Villarreal: Asenjo - Alvaro, Funes Mori (Chukwueze), Victor Ruiz - Mario, Iborra, Caseres (Fornals), Cazorla, Pedraza - Toko-Ekambi, Bacca (Moreno).