INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GERMANIA

Un fan Hertha a vrut să-și ajute echipa în meciul cu Bayern Munchen, dar mai rău a încurcat-o!

Hertha-Bayern// Foto-IMAGO / Matthias Koch

Articol de - Publicat luni, 24 ianuarie 2022 10:15 / Actualizat luni, 24 ianuarie 2022 11:32

Tocmai un fan Hertha i-a venit lui Bayern în ajutor la Berlin. La o lovitură liberă, el a suflat în fluierul cu care venise la stadion, crezând că-i va confuza pe oaspeți. Dar tocmai apărarea favoriților s-a oprit, iar Muller a marcat pentru 0-2. Scor final: 1-4.

Ce a vrut și ce-a ieșit! Un fan berlinez a devenit, fără să vrea, al 12-lea jucător al lui Bayern în meciul cu Hertha. Omul a venit la stadion cu un fluier de arbitru, pe care intenționa să-l folosească exclusiv pentru a-i pune pe oaspeți pe picior greșit, în anumite situații.

Barcelona s-a chinuit 87 de minute pe terenul penultimei clasate
La Liga

Un fan vrut să-și ajute echipa, dar mai rău a încurcat-o!

Deși a încercat în repetate rânduri, profitând de liniștea din arenă (doar 3.000 de locuri ocupate, din 74.545), nu i-a reușit niciun moment

Mai rău, în minutul 45, și-a încurcat tocmai favoriții. Bayern a beneficiat de o lovitură liberă, iar după ce Kimmich a expediat balonul spre careu, fanul a fluierat prompt. Crezând că „centralul” Dankert a oprit jocul, apărarea berlineză a tratat faza ca atare, iar Thomas Muller, rămas fără marcaj, a punctat pentru 0-2!

Fundașul central Boyata a ridicat mâinile, vociferând în direcția arbitrului, care arăta centrul terenului. Muller a și comentat, amuzat: „M-am mirat și eu cât de liber eram. Ce să zic? Mulțumim frumos!”. În pauză, crainicul stadionului i-a atras atenția respectivului suporter să înceteze: „Dacă vrea să facă o școală de arbitri poate s-o facă chiar la noi, la club”.

Degeaba. Enervantul fluier s-a auzit de multe ori și-n repriza secundă. Iar Bayern a mai înscris de două ori. Scor final: 1-4!

29 de șuturia expediat Bayern spre poarta lui Hertha în meciul de la Berlin. Patru și-au atins ținta

VIDEO. Rezumat Hertha Berlin vs. Bayern

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Juventus, fără șut pe poartă în derby-ul cu AC Milan! » Ibrahimovic a ieșit accidentat