INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TURCIA

Bogdan Stancu a marcat în Genclerbirligi - Fenerbahce

Articol de - Publicat marti, 07 iulie 2020 21:29 / Actualizat marti, 07 iulie 2020 22:10

Bogdan Stancu (33 de ani) a marcat în Genclerbirligi - Fenerbahce, scor 1-1, din runda cu numărul 31 a Superligii turce.

Bogdan Stancu continuă să fie unul dintre cei mai productivi atacanți din Turcia. Cu reușita de astăzi, „motanul” a ajuns la 13 goluri stagionale și ocupă locul 6 în clasamentul golgeterilor. Contra lui Fenerbahce, Stancu a marcat în minutul 60. A urmărit excelent centrarea venită dintr-o fază fixă și a trimis în plasă din 5 metri. Fener a egalat în minutul 81, prin „bomba” veteranului Emre Belezoglu.

Cu punctul obținut astăzi, Genclerbirligi ajunge la 33 de puncte, pe locul 12. Formația lui Stancu are 4 puncte avans față de primul loc retrogradabil.