INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  STRANIERI

Ladislau Boloni, o nouă victorie pe banca lui Panathinaikos » Al treilea meci la rând fără gol primit

Ladislau Boloni (67 de ani)

Articol de - Publicat luni, 11 ianuarie 2021 08:36 / Actualizat luni, 11 ianuarie 2021 09:32

Panathinaikos, formația antrenată de Ladislau Boloni (67 de ani), s-a impus pe teren propriu cu AEL Larissa, scor 2-0, iar trupa pregătită de tehnicianul român a ajuns la treilea meci la rând fără gol primit.

Spaniolul Carlitos Lopez (30 de ani) a deschis scorul în minutul 36, după ce a profitat de o gafă în apărarea formației oaspete. Intrat în ultimele minute ale meciului, tânărul atacant Dimitrios Emmanouilids (20 de ani) a închis tabela la ultima fază a partidei.

Mijlocașul Anastasios Chatzigiovannis a atins o bornă impresionantă după partida din această seară: 100 de meciuri în tricoul lui Panathinaikos în campionatul Greciei.

Al treilea meci la rând fără gol primit pentru echipa lui Boloni

Panathinaikos a învins AEL Larissa și a ajuns la trei partide la rând fără gol primit. Etapa trecută, formația lui Ladislau Boloni a câștigat la limită meciul din deplasare cu Smyrnis, scor 1-0, iar în primul meci disputat în 2021, trupa de pe stadionul Apostolos Nikolaides a obținut o remiză albă cu Asteras Tripolis.

7 victorii, 4 egaluri și 5 înfrângeri este palmaresul lui Panathinaikos în sezonul 2020/21 FOTO IMAGO

Panathinaikos, pe loc de play-off

După victoria cu AEL Larissa, trupa lui Ladislau Boloni a ajuns la borna 25 și ocupă poziția a 5-a în clasament, la 16 puncte de liderul Olympiakos. Echipele care se află pe primele 6 locuri la finalul sezonului regular se califică în play-off.

23 de punctedin 36 posibile a obținut Ladislau Boloni pe banca lui Panathinaikos

VIDEO. Ladislau Boloni: „Sper să mă întorc în România, am avut deja două discuții!”

Următoarea destinație a lui Marius Șumudică, după „divorțul” de Gaziantep: „Sunt niște sume exorbitante”

Vlad Chiricheș, ezitare decisivă în fața campioanei Italiei, după o repriză perfectă. Cum s-a descurcat în fața lui Ronaldo

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia