Alte știri din fotbal
Denis Drăguș, sfat de transfer chiar de la tatăl lui: „Gigi Becali îl iubește”
2
A ajuns în cantonament și a semnat cu Universitatea Craiova
2
Keita nu are acceptul justiției de a fi prezent până la finalul cantonamentului Rapidului din Austria
0
CFR Cluj i-a adus înlocuitor lui Mihai Popa: „Am închis”
0
Știri din fotbal internațional
Deschamps, în doliu după moartea mamei sale, ratează meciul cu Norvegia
0
Fabio Cannavaro, după Portugalia - Uzbekistan 5-0: „Cristiano Ronaldo are magnet la gol. Dacă un fundaș greșește, e «mort»”
0
Anglia - Ghana, pentru locul 1 în grupa L de la CM 2026
0
Chelsea s-a băgat pe fir și a furat principala țintă a lui Cristi Chivu! Anunț din Italia: 5 milioane de euro salariu
0
Lifestyle
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
5
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
SURSE Lista neagră din PNL. Aleșii care urmează să fie dați afară din partid
Libertatea
„Cernobâlul zburător“. Rusia ar fi dezvoltat prima rachetă din lume bazată ...
Adevărul
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
GSP SPECIAL
Bistrițeanul care pregătea un atentat sinucigaș pentru a se „răzbuna pe ...
Libertatea
Oricum ai lua-o, daca decizia ramane e o uriasa lovitura pentru voi...
Cel putin echipa asta cand pierde ramane pe teren pentru decernarea premiului nu ca frustratii secolului !!!!Au au .. :)))
Dar ...cum se poate?! Echipa care a primit premiul pentru cea mai fair play din lume?? Cei care au trebuit sa plateasca 15 mil euro catre stat acum vreo 2 luni pt transferul lui Neymar? Cei care l-au luat pe Halilovic cu minus 2,5 mil euro cand el avea oferte de 10-15? Acum iar... of, of.. oricum scapa, il au acolo pe marele Villar
Dar vai...
Chelsea in urma apelului a primit doar o perioada de mercato sanctiune, n-a fost stearsa defivitiv. Ce incerc sa relev e peste modul tau de perceptie, o sa recurg la un exemplu f simplu. Daca esti prins c-ai furat de 10 ori , savarsesti infractiunea de furt in forma contiua sau continuata, in fuctie de perioada de actiune, primesti o pedeapsa egala cu a unuia care a savarsit un viol, ti se pare ca s-a actionat cu o unitate egala de masura??? Ce nu intelegi , nu te condam, n-ai studiile necesare, aceasta sanctiune vine in urma unei investigatii, nu s-a folosit inca de masura demonstrarii nevinovatiei.
cat despre aluzia ta as fi fan real....ia frumos articolul asta despre messi. ai acolo un buton: "cele mai apreciate". se refera la comentarii. ia-l pe primul. ia vezi...cine l-a scris. cine-i fan messi nr 1 acolo? dar una e sa fi fan barca sau real, alta e sa fi fan realist ;) P.S. daca insisti iti mai caut articole din care reiese la fel de clar ca-s fan barca ://www.gsp.ro/international/campionate/transferul-care-ar-zgudui-fotbalul-mondial-spaniolii-anunta-viitoarea-destinatie-a-lui-lionel-messi-si-detaliile-mutarii-421065-comentarii-pagina1.html
prietene...eu iti spun argumente logice. tu ai spus ca ti se pare mai grav ce a facut chelsea. cu subiect si predicat ai spus asta. eu am spus ca nu mi se pare asta daca e vorba de comaparat deciziile din cele doua cazuri...in cel mai bun caz va reiesi ca sunt la fel de grave faptele. nicicum mai grav cazul lui chelsea. pt ca chelsea a primit o pedepsa initiala similara cu a barcei, care i-a fost stearsa. in cazul in care se va sterge si pedeapsa barcei sunt similare, daca nu la barca e mai grav.in nici un caz nu s-a considerat ca e mai putin grav ce a facut barca. din punctul de vedere al altor juristi, mult mai in tema ca tine. deh...daca nu te-au intrebat si pe tine...
Parerea mea, ramai la tenis, vad ca esti fan al Simonei Halep. In calitatea mea de jurist consider ca incerci sa ma convingi folosind doar argumente de galerie. In termen de 90 de zile Barca o sa remedieze acele nereguli, de aici se observa ca nu-s atat de grave, in cazul Chelsea singura masura a fost plata de daune si sumei de transfer in conformitate cu regulamentul fifa, deoarece jucatorul primise o suma de bani si avea un contract, practic lovit de nulitate absoluta. In urma exercitarii cailor de atac sunt convins c-o sa vedem transferuri ale Barcei si-n vara. In privinta calitatii tale de fan al Barcei... Barca e cu albastru-rosu, nu cu alb, gandeste-te bine!
pai tare mi-e teama ca nu esti la curent cu limitele pedepsei in cazul barcei. ma gandec ca aia care au dat 1 an interdictie stiau ca gravitatea faptei revendica asta. tu ti-ai exprimat mai jos opinia ca in cazul lui chelsea a fost mai grav. eu mi-am exprimat opinia ca daca incalci de 10 ori regulamentul e mai grav. deocamdata, in faza initiala, cei care au dat decizia eu zis ca e la fel de grav. deci nici unul n-a avut dreptate. ramane de vazut daca la final vor considera mai grav cazul barcei, ceea ce va duce la mentinerea pedepsei. dar in nici un caz nu a fost considereat de cei in masura ca fiind mai putin grav decat al lui chelsea. deci....
Nu va fi nicio interdictie stati linistiti, asa a fost si in cazul lui Chelsea si au castigat la Curtea de Arbitraj International, Barcelona in vara va face 4 5 transferuri de calitate.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.