INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

REZUMAT VIDEO Chelsea - Manchester United s-a aprins pe final: două goluri venite după minutul 85

Chelsea și Manchester United au remizat, scor 1-1, în derby-ul rundei #13 din Premier League. +7   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 octombrie 2022 21:24 / Actualizat duminica, 23 octombrie 2022 09:19

Antony l-a testat prima dată pe Kepa în minutul 13, ibericul a răspuns prompt. La aceeași poartă, Sancho și-a încercat norocul din marginea careului, nici el nu l-a păcălit pe Arrizabalaga ('34).

„Bestie!” » Tătărușanu a reușit un assist pentru AC Milan
SERIE A

Chelsea - Manchester United 1-1. Golurile au venit târziu

Dincolo, Chelsea a replicat prin Aubameyang: reluare pe lângă de la 14 metri ('39). În fine, cea mai mare șansă din prima parte i-a aparținut lui Antony. Starul de 100 de milioane venit de la Ajax n-a cadrat finalizarea dintr-o situație de 1 contra 1 cu goalkeeperul londonezilor ('45).

+3 FOTO

Partea secundă, mai puțin spectaculoasă, a fost marcată și de accidentarea lui Raphael Varane. Francezul a ieșit în lacrimi de pe teren în minutul 58, speriat, cel mai probabil, de posibilitatea de a rata Campionatul Mondial de luna viitoare.

Confruntarea de pe Stamford Bridge s-a încins în ultimele minute. Mai întâi, Jorginho a deschis scorul din penalty ('87), lovitura de cap a lui Casemiro stabilind rezultatul final în prelungiri ('90+4).

Clasamentul live din Premier League

FINAL. Chelsea - Manchester United 1-1

Chelsea - Manchester United. Echipele de start

Chelsea: Kepa - Chalobah, Thiago Silva, Cucurella - Azpilicueta, Jorginho, Loftus-Cheek, Chilwell - Mount, Aubameyang, Sterling
Antrenor: Graham Potter

Manchester United: De Gea - Dalot, Varane, Martinez, Shaw - Casemiro, Eriksen - Antony, Fernandes, Sancho - Rashford
Antrenor: Ten Hag

Cristiano Ronaldo a fost amendat de Manchester United cu salariul pe două săptămâni, 720.000 de lire sterline, iar tabloidul The Sun scrie că, foarte probabil, nu va mai juca niciodată pentru „diavoli”. Portughezul plătește astfel pentru că a refuzat să fie introdus în finalul meciului cu Tottenham, de miercuri. El nu a făcut parte azi din lot.

Mai multe știri din fotbalul internațional:

Opriți-l pe Haaland! Norvegianul, din nou one-man show la Manchester City

Borussia Dortmund s-a dezlănțuit în Bundesliga: cinci goluri în meciul de azi + Nici Bayern Munchen n-a avut emoții

Dosar-ȘOC în Spania! Starul Barcelonei a dezinfectat camera, „de cei care nu-s musulmani”, apoi a vandalizat o vilă de lux, cu 7 dormitoare: perdele transformate în „hamuri și leagăne sexuale”! Tribunalul anunță: „Sunt 500 de poze la dosar”