INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TURCIA

Cicâldău e uluit de ce se întâmplă la Galatasaray: „Chiar nu înțeleg”

Galatasaray a pierdut iar în Turcia, 0-1 cu Giresunspor, și a ajuns la 3 eșecuri în precedentele 3 etape.

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 ianuarie 2022 21:56 / Actualizat sambata, 08 ianuarie 2022 22:06

Galatasaray a pierdut iar în Turcia, 0-1 cu Giresunspor, și a ajuns la 3 eșecuri suferite în precedentele 3 etape.

Cu Olimpiu Moruțan integralist și Alex Cicâldău pe teren până în minutul 73, Galatasaray a pierdut în etapa #20 din campionatul turc, 0-1 pe teren propriu împotriva celor de la Giresunspor.

Ce fac stranierii » Radu Drăgușin, integralist în Napoli - Sampdoria! Chiricheș, victorie istorică în Serie A
LIVEBLOG

Cicâldău, mijlocaș Galatasaray: „Nu înțeleg ce se întâmplă”

Ne pare rău că am ajuns în situația asta. Nu înțeleg ce se întâmplă. Nu pot să înțeleg de ce nu putem câștiga. Suporterii noștri nu merită asta.

Adversarii de azi au înscris probabil la prima lor ocazie în seara asta. Suntem foarte ghinioniști, nu putem să înscriem...”, a declarat Alexandru Cicâldău la finalul partidei, conform turcilor de la fanatik.

Într-un meci în care internaționalii români au ratat cele mai mari ocazii ale grupării lui Fatih Terim, singurul gol al partidei a fost marcat de rusul Suleymanov - minutul 11. După acest eșec, Galatasaray ocupă locul 10 în Superligă, având 27 de puncte acumulate.

4 goluriși două pase decisive are Cicâldău la Galatasaray în 23 de meciuri (toate competițiile)

3 reușiteși 4 assisturi are Moruțan pentru turci (23 de apariții)

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Barcelona i-a găsit înlocuitor lui Dembele » Catalanii vor o vedetă din Premier League

Egalată de Granada în minutul 89, Barcelona rămâne în afara locurilor de Liga Campionilor » Urmează „El Clasico”