INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ARABIA SAUDITĂ

Ronaldo a cedat nervos în meciul de astăzi! Arbitrul a scos cartonașul imediat

Cristiano Ronaldo, în Al Nassr - Abha

Articol de - Publicat marti, 14 martie 2023 19:43 / Actualizat marti, 14 martie 2023 20:00

Al Nassr s-a calificat în semifinalele Cupei Regelui Arabiei Saudite după 3-1 în sfertul de finală cu Abha. Cristiano Ronaldo, titular, nu a înscris, dar a ieșit în evidență printr-un gest de frustrare de pe urma căruia s-a ales cu un cartonaș galben.

Al-Nassr a învins-o astăzi pe Abha în Cupa Regelui, scor 3-1, fără ca portughezul Cristiano Ronaldo să-și treacă numele pe tabela marcatorilor.

Ronaldo a ajuns la 3 meciuri consecutive fără gol înscris, iar semnele de frustrare ies la suprafață.

Tocmai a refuzat o propunere din Liga 1 și e dispus să negocieze cu FCSB: „Spun clar!”
FCSB

Cristiano Ronaldo a cedat nervos în Al Nassr - Abha

În finalul primei reprize a meciului de astăzi, la 2-0 pentru Al-Nassr, Cristiano Ronaldo a scăpat pe contraatac împreună cu doi coechipieri. A depășit prin dribling un adversar și se apropia de mijlocul terenului, moment în care arbitrul a fluierat finalul primei părți.

Momentul fluierului l-a enervat la culme pe Ronaldo, care considera că erau șanse bune ca faza să se încheie cu gol. Ronaldo a degajat mingea după fluier, în semn de frustrare, și a gesticulat nervos la adresa arbitrului.

„Centralul” n-a stat pe gânduri și i-a arătat cartonașul galben vedetei portugheze.

Cristiano Ronaldo a fost enervat la culme de arbitru

Ronaldo n-a reușit să înscrie nici în partea a doua. Golurile echipei sale au fost marcate de Al Najei ('1), Al Khaibari ('21) și Maran ('49). Pentru oaspeți a punctat Adam ('69).

Ronaldo n-a încheiat meciul pe teren, Rudi Garcia l-a schimbat în minutul 87. El rămâne cu 8 goluri în 9 meciuri la Al-Nassr.

Mai multe știri din fotbalul internațional:

Incredibil! Unde s-a ajuns cu prelungirile! 42 de minute de timp suplimentar în America de Sud. Goluri în 90+24 și 90+38!