INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

FOTO+VIDEO Sublim! Cristiano Ronaldo, „dublă” pentru Juventus la revenirea din izolare

Cristiano Ronaldo a reușit o „dublă” pentru Juventus în victoria de la Spezia, 4-1 +7   FOTO

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 noiembrie 2020 18:10 / Actualizat duminica, 01 noiembrie 2020 18:34

Andrea Pirlo, antrenorul lui Juventus, a avut nevoie de revenirea lui Cristiano Ronaldo pentru a regăsi victoria în Serie A, 4-1 contra nou-promovatei Spezia

• Juventus venea după eșecul cu Barcelona din Liga Campionilor, scor 0-2. De asemenea, campioana en-titre din Seria A obținuse doar două egaluri în precedentele două partide din stagiunea internă;
  • Ronaldo nu a mai jucat pentru Juventus din 27 septembrie, fiind testat pozitiv la coronavirus în cantonamentul naționalei.

Vindecat de noul coronavirus, Cristiano a intrat abia în minutul 56, când l-a înlocuit pe Dybala, și i-au trebuit 126 de secunde să marcheze.

Cristiano Ronaldo, „dublă” pentru Juventus

Servit de Morata, autorul primei reușite a torinezilor, portughezul a driblat portarul și a făcut 2-1. Tot CR7 a și închis tabela, dintr-un penalty bătut cu „scăriță". Al cincilea gol în trei jocuri în actualul campionat.

Altă rezervă, Rabiot, a punctat la cinci minute după intrarea pe teren, inspirația antrenorului făcând diferența.

FOTO Cele mai tari imagini din Spezia - Juventus 1-4

+3 FOTO
  • Sursă foto: Getty

VIDEO Golurile lui Cristiano Ronaldo cu AS Roma

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Zlatan Ibrahimovic, reușită marcă înregistrată! A înscris din „foarfecă” și a adus victoria lui AC Milan în deplasarea cu Udinese

A încercat Cristiano Ronaldo să-i facă avansuri Mădălinei Ghenea?! Dezvăluirea româncei: „Am stat 4h împreună”