INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BUNDESLIGA

FOTO Bayern e OUT din Cupa Germaniei! Freiburg a revenit de la 0-1 și a obținut calificarea în semifinale în minutul 90+5

Bayern Munchen a fost eliminată în sferturile Cupei Germaniei de către Freiburg, scor 1-2. Prima înfrângere din mandatul lui Tomas Tuchel, aflat la doar al doilea meci pe banca bavarezilor. Foto: Imago +9   FOTO

Articol de - Publicat miercuri, 05 aprilie 2023 00:13 / Actualizat miercuri, 05 aprilie 2023 00:16

Tuchel l-a înlocuit pe Nagelsmann și a debutat perfect, 4-2 cu Borussia Dortmund, însă entuziasmul a durat numai 4 zile. Împotriva lui Freiburg, Bayern a reușit să deschidă scorul repede, prin Upamecano, după o lovitură de colț. (19) Părea că va fi o calificare ușoară, însă oaspeții aveau alt plan în minte.

Lionel Messi a primit o ofertă oficială de 400 de milioane de euro/sezon pentru a pleca de la PSG » Ar deveni cel mai bine plătit sportiv din istorie
OFERTĂ
Cupa Germaniei 22/23: Bayern - Freiburg 1-2. Foto: Imago
+5 FOTO

Bayern, eliminată de Freiburg din Cupa Germaniei!

Hofler a reușit să restabilească rapid egalitatea cu o torpilă de la 20 de metri, șut la care Sommer n-a mai putut interveni. (27) Bayern a forțat victoria, însă, deși a controlat partida, n-a izbutit să dea lovitura decisivă.

A făcut-o însă Freiburg! În prelungiri, Musiala a atins balonul cu mâna în propriul careu, iar arbitrul a acordat penalty pentru oaspeți. Holer a transformat fără emoții și a eliminat-o pe Bayern din Cupă chiar la Munchen!

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Zidane pune o condiție-șoc ca să semneze cu PSG: „El trebuie să plece”
PSG
Al Adalh - Al Nassr 0-5 » Ronaldo și Talisca au făcut spectacol cu penultima clasată