INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  EMIRATELE ARABE UNITE

Daniel Isăilă face minuni în Emirate! E la un punct de Liga Campionilor Asiei

Articol de GSP - Publicat vineri, 01 ianuarie 2021 18:04 / Actualizat vineri, 01 ianuarie 2021 18:29

Bani Yas, formația antrenată de Daniel Isăilă (48 de ani) în Emiratele Arabe Unite, a câștigat meciul cu Al Dhafra, scor 3-1, și s-a apropiat la un punct de locurile de Liga Campionilor Asiei.

Daniel Isăilă face minuni la noua echipă. Bani Yas a încheiat sezonul trecut pe locul 9, cu 23 de puncte strânse în 19 meciuri și un golaveraj negativ, 21-27. Sub comanda fostului selecționer de la „tineret” are 23 de puncte în doar 12 partide și un golaveraj impresionant, 24-10.

Daniel Isăilă luptă pentru un loc de Liga Campionilor Asiei

Astăzi, Bani Yas a trecut fără probleme de Al Dhafra, echipă antrenată de sârbul Aleksandar Veselinovic. Al Shamsi a deschis scorul la prima fază, Al Noobi a dublat diferența în minutul 21, iar brazilianul Joao Pedro a tranșat partida în minutul 62. Oaspeții au înscris golul de onoare în minutul 65, prin Al Kathiri.

Datorită aceste victorii, Bani Yas a ajuns la un singur punct în spatele lui Al Nasr, ocupanta locului 3, unul care asigură accederea în calificările Ligii Campionilor Asiei.

9.150.000 de euroeste valoarea lotului lui Bani Yas. E a noua echipă din Emirate din punct acest punct de vedere

VIDEO. Haos în ultima zi din 2020 » Fanii au intrat pe teren și i-au luat la bătaie pe jucători!

VIDEO Neymar râde de zvonurile despre petrecerea-monstru de Revelion » Ce a postat starul brazilian