INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

FOTO și VIDEO Repriză nebună pe Anfield » Liverpool bătută acasă, deși a revenit de la 0-2

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 ianuarie 2017 17:03

Swansea s-a impus pe terenul lui Liverpool, scor 3-2, într-un meci în care echipa lui Jurgen Klopp revenise de la 0-2, în etapa a 22-a din Premier League.

După o primă repriză fără goluri, Llorente a reușit "dubla" în mai puțin de cinci minute. Firmino a readus-o pe Liverpool în joc, grație golurilor marcate în minutele 55 și 69, dar Sigurdsson a marcat cu un sfert de oră înainte de final și a adus victoria galezilor de la Swansea.

Vezi AICI rezumatul VIDEO al meciului

Este a treia înfrângere pentru Liverpool în acest sezon, iar "cormoranii" pot pierde locul al treilea în cazul în care Arsenal se impune mâine în confruntarea cu Burnley.

clasament

1. Chelsea 52p
2. Tottenham 45p
3. Liverpool 45p
4. Arsenal 44p
5. Manchester City 42p

"Au avut noroc în momentele potrivite, nu au ajuns în fața porții noastre decât de trei ori. Este corect? Poate că nu. Dar au meritat? Da, pentru că au profitat de șansele lor" Jurgen Klopp

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă