INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TOULOUSE - LIVERPOOL 3-2

Gestul scandalos al starului lui Liverpool » Adversarii și arbitrii partidei au rămas șocați

Darwin Nunez
Darwin Nunez Foto: Imago

Articol de - Publicat vineri, 10 noiembrie 2023 11:08 / Actualizat vineri, 10 noiembrie 2023 11:28

Toulouse a reușit una dintre cele mai mari victorii din istoria clubului, după ce a învins-o pe teren propriu pe Liverpool, scor 3-2. La finalul partidei starul lui Liverpool, Darwin Nunez, a refuzat să dea mâna cu un adversar și cu arbitrii.

Toulouse a deschis scorul în minutul 36 prin Aron Donnum, iar în minutul 58 francezii și-au dublat avantajul prin Thijs Dallinga. Liverpool a redus din diferență prin autogolul lui Cristian Casseres din minutul 74, dar două minute mai târziu Frank Magri restabilea avantajul de două goluri pentru Toulouse.

Messi, descris de Zidane într-un cuvânt » Imaginile momentului în fotbal: Zizou și Leo, față în față
MOMENT

Diogo Jota readucea speranța pentru „cormorani” după golul din minutul 89, iar revenirea părea completă în minutul 90+7 după golul reușit de Jarell Quansah, dar reușita a fost anulată de VAR după un henț la Alexis Mac Allister în faza premergătoare golului.

Darwin Nunez a ignorat salutul unui adversar

La finalul partidei, Darwin Nunez a fost surprins ignorându-l pe Frank Magri, care-i întinsese mâna. Atacantul uruguayan și-a îndepărtat mâna de adversar. Pe lânga jucătorul lui Toulouse, Nunez a ignorat și arbitrii partidei.

Darwin Nunez a fost introdus pe teren de Jurgen Klopp în minutul 73. Atacantul uruguayan a intrat în conflict cu un adversar în minutul 4 al prelungirilor și a văzut cartonașul galben după ce a protestat în fața arbitrului bulgar, Georgi Kabakovafter.