INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FCSB - BEER SHEVA, JOI, 22:05, GSP.RO, PRO TV, TV TELEKOM SPORT

Ghinion teribil pentru Beer Sheva înaintea duelului cu FCSB! S-au accidentat doi titulari

Articol de - Publicat duminica, 29 octombrie 2017 23:24

Beer Sheva a pierdut doi jucători pentru duelul de joi cu FCSB, din Europa League, după victoria din deplasare în fața celor de la Ashdod, din etapa a 8-a, scor 3-1.

Deși au învins, cei de la Beer Sheva n-au făcut o primă repriză grozavă, jocul acestora fiind dezorganizat. Au avut și ghinion în minutul 2, când Broun s-a accidentat și a fost schimbat. După alte 15 minute s-a accidentat și Bitton, care a părăsit la rândul său terenul.

Gazdele au deschis scorul prin Mauricio în minutul 42, însă Beer Sheva a revenit în minutul 56 prin Radi. Nouă minute mai târziu a ieșit la rampă Nwakaeme, care a înscris, iar cu 4 minute înainte de final același jucător a stabilit scorul final.

Cei doi jucători accidentați la această partidă nu vor juca împotriva celor de la FCSB joi, de la ora 22:05.