INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GRANADA - BARCELONA

FOTO Barcelona, pas greșit pe terenul penultimei clasate » Catalanii au primit gol în secunda 16

Articol de - Publicat luni, 09 octombrie 2023 00:05 / Actualizat luni, 09 octombrie 2023 00:05

Granada și Barcelona au remizat, scor 2-2, în runda cu numărul 9 din La Liga. Gazdele au marcat cel mai rapid gol al sezonului, în secunda 16, prin Bryan Zaragoza.

Granada părea să fie o deplasare simplă în drumul Barcelonei pentru apărarea titlului cucerit anul trecut. Doar că meciul a avut un start exploziv. Bryan Zaragoza a deschis scorul după doar 16 secunde. A scăpat din marcaj și a șutat la colțul lung, din interiorul careului de 16 metri. Ter Stegen a atins mingea, dar insuficient pentru a o scoate de pe cadrul porții.

Bryan Zaragoza, reușită rapidă în Granada - Barcelona

Aatacantul în vârstă de 22 ani a mai lovit o dată, după jumătate de oră de joc, iar Xavi a apăsat butonul de panică. Catalanii au pus stăpânire pe joc, iar puștiul Lamine Yamal a redus din diferență înainte de pauză. Barcelona a presat în gol timp de 40 de minute.

Egalarea a venit târziu, prin Sergi Roberto. Joao Felix a fost la câțiva centimetri de o victorie nesperată. A scuturat plasa în prelungiri, dar reușita a fost anulată pentru ofsaid, după consultarea VAR.

Granada rămâne penultima în La Liga, cu 6 puncte. Barcelona este pe locul 3, cu 21 de puncte.

FINAL. Granada - Barcelona 2-2

FOTO. Cele mai spectaculoase imagini din Granada - Barcelona, 8 octombrie 2023

+4 FOTO

Ce au făcut stranierii în week-end » Adrian Mutu, eliminat în derby-ul din Azerbaidjan! Încă un eșec pentru Neftchi
LIVEBLOG
Arsenal i-a dat lovitura lui City pe final » După 12 înfrângeri la rând, a venit momentul „tunarilor”