INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TOTTENHAM

Son, căpitanul lui Tottenham: „Inacceptabil. Suntem prea moi” + Și-a atacat și colegii: „Fanii nu merită așa ceva”

Heung-Min Son (31 de ani), căpitanul lui Tottenham, a fost extrem de nervos după înfrângerea cu West Ham, scor 1-2, în etapa #15 din Premier League/ foto Imago Images

Articol de - Publicat vineri, 08 decembrie 2023 13:18 / Actualizat vineri, 08 decembrie 2023 13:41

Heung-Min Son (31 de ani), căpitanul lui Tottenham, a fost extrem de nervos după înfrângerea cu West Ham, scor 1-2, în etapa #15 din Premier League.

Tottenham a condus cu 1-0 la pauză, însă West Ham a întors rezultatul în repriza a doua, prin golurile semnate de Bowen și Ward-Prowse. Este a 5-a partidă la rând în care Tottenham conduce și nu reușește să câștige. Tocmai din acest motiv, Son, căpitanul din acest sezon al echipei, și-a criticat aspru coechipierii la finalul meciului cu „ciocănarii”.

E convins că ar fi salvat-o pe Dinamo fără transferuri: „Vreți performanță cu de două ori mai puțini bani? Aici s-a încheiat discuția”
DINAMO

Heung-Min Son, după Tottenham - West Ham 1-2: „Inacceptabil! Suntem prea moi! Fanii nu merită așa ceva”

„E inacceptabil că am pierdut acest meci. Am avut avantaj în fiecare din ultimele 5 meciuri. West Ham e mereu un adversar tare, dar și noi suntem moi. În Premier League nu se știe niciodată ce se poate întâmpla într-un meci.

Trebuie să-ți termini adversarul când ai ocazia. E inacceptabil. Jucătorii trebuie să își asume responsabilități pe teren. Fanii nu merită așa ceva.

Trebuie să arăți mai multă energie pe teren, în special acasă. Trebuie să mergem mai departe și să ne revenim. E dezamăgitor pentru fani”, a declarat Heung-Min Son, citat de Daily Mail.

Parcă ne gândim că mingea va intra în poartă de la sine. Ei bine, nu e așa. Trebuie să arăți determinare și să marchezi. Nu are rost să ne simțim prost acum. E o singură cale de a schimba circumstanțele. Vreau să câștigăm. De asta am venit la acest club. Ăsta e mesajul.

- Ange Postecoglou, managerul lui Tottenham

VIDEO. Rezumatul meciului Tottenham - West Ham 1-2

Clasamentul din Premier League

Când și unde se va termina cariera lui Lewandowski. „Mă simt în locul potrivit și la momentul potrivit!”
SPANIA
Surpriză imensă în Premier League » Newcastle, spulberată într-o repriză de o echipă aflată la retrogradare