INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  EURO 2019

I-am trimis la baraj și acum au ratat calificarea la Euro 2019! Portugalia U21, dezastru în fața Poloniei: toate echipele calificate

Articol de GSP - Publicat marti, 20 noiembrie 2018 21:57

Naționala Portugaliei U21 a ratat calificarea la Euro 2019 după ce a pierdut barajul cu Polonia. Fosta adversară a României din grupa de calificare a pierdut returul cu Polonia, scor 1-3.

În tur, Portugalia câștigase pe terenul leșilor cu 1-0. Azi, Polonia avea 2-0 după doar 8 minute. Bielik, și Kownacki au marcat pentru urmașii lui Lewandowski.

Până la jumătatea primei reprize s-a făcut 3-0 pentru polonezi. Jota a marcat singurul gol al Portugaliei, prea puțin însă, așa că Portugalia vede Euro 2019 la TV.

Echipele calificate la Euro 2019, turneu ce se dispută în Italia și San Marino: Austria, Belgia, Croaţia, Danemarca, Anglia, Franţa, Germania, România, Serbia, Spania, Italia și Polonia