INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

VERONA - INTER 2-2 » VIDEO Un alt pas fals pentru Inter! Formația lui Antonio Conte alunecă în clasamentul din Serie A

Verona și Inter au remizat, scor 2-2, în ultima etapă din Serie A +45   FOTO
Verona și Inter au remizat, scor 2-2, în ultima etapă din Serie A

Articol de - Publicat vineri, 10 iulie 2020 08:15 / Actualizat vineri, 10 iulie 2020 08:22

Inter a pierdut alte două puncte importante în lupta pentru primele locuri în Serie A, după remiza de pe terenul Veronei, scor 2-2.

Pasa proastă a echipei aflate sub comanda lui Antonio Conte se prelungește. După înfrângerea surprinzătoare de pe teren propriu cu Bologna (1-2) de etapa trecută, Inter a pierdut din nou puncte importante! De data aceasta, în fața Veronei.

După ce Atalanta s-a impus în fața Sampdoriei (2-0), Inter era nevoită să învingă Verona pentru a-și recăpăta a treia poziție în clasament. Cu o victorie, nerrazzurii s-ar fi apropiat la 8 puncte de liderul Juventus și la 1 de Lazio, ocupanta locului secund, însă norocul nu i-a surâs echipei lui Conte.

Inter, egalată pe final

Meciul a fost unul spectaculos. Gazdele au început practic în avantaj, Lazovic marcând în minutul 2 al partidei după ce s-a distrat cu Milan Skriniar, fundașul lui Inter. 1-0 a fost rezultatul înregistrat pe tabelă la pauză, însă Inter avea să intre motivată pe teren în repriza secundă.

Atât de motivată încât a reușit să întoarcă scorul în doar 10 minute! În absența lui Lautaro Martinez, ținut pe bancă, responsabili cu golurile au fost Antonio Candreva și...jucătorii adverși. Candreva a egalat în minutul 49, iar Dimarco (Verona) și-a introdus mingea în propria poartă 6 minute mai târziu.

Inter a rămas în avantaj până spre final, când gazdele au reușit să dea lovitura! Veteranul Miguel Veloso a egalat în minutul 86, cu un șut plasat de la aproximativ 15 metri.

Inter alunecă pe a patra poziție după ce a fost prima în Serie A timp ce câteva etape! Etapa viitoare, formația din Milano primește vizita lui Torino, în timp ce Verona, ocupanta locului 9, merge la Fiorentina.

Rezumatul meciului Verona - Inter 2-2

Clasament Serie A

+41 FOTO

Citește mai multe știri despre Serie A:

Sinişa Mihajlovici se revoltă după meciul contra echipei lui Chiricheș: „Ne tratează de parcă am fi 11 ucigaşi!”

MILAN - JUVENTUS 4-2. Cum a vrut Cristiano Ronaldo să-l intimideze pe Ibrahimovic » Zlatan nu s-a lăsat mai prejos

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”