INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

video+foto Inter, condusă cu 0-2 de Empoli pe „Giuseppe Meazza” în minutul 40! Cât s-a terminat

Inter a învins-o pe Empoli, scor 4-2, în etapa #36 din Serie A. În minutul 40, Empoli conducea cu 2-0 pe Giuseppe Meazza +16   FOTO

Articol de GSP - Publicat vineri, 06 mai 2022 21:48 / Actualizat vineri, 06 mai 2022 22:57

Inter a învins-o pe Empoli, scor 4-2, în etapa #36 din Serie A. În minutul 40, Empoli conducea cu 2-0 pe „Giuseppe Meazza”! Inter a întors scorul până la final și o depășește temporar pe AC Milan în fruntea clasamentului. Rossonerii au un joc mai puțin disputat.

Pinamonti, jucător împrumutat de Inter la Empoli, a deschis scorul în minutul 5. Oaspeții au ieșit ca la carte din apărare, Zurkowski a centrat pentru Pinamonti, care l-a „bătut” pe Handanovic din alunecare.

13 ani de la Chelsea - Barcelona 1-1, considerat de mulți „cel mai mare furt din istorie” » Henning Obrevo, arbitrul partidei, își recunoaște greșelile: „Ar fi trebuit să se acorde un penalty”
Chelsea - Barcelona

Uluitor, Asllania a țâșnit dintre fundașii campioanei en-titre și a majorat avantajul lui Empoli (28)! Între timp, trupa antrenată de Andreazzoli a avut și un gol anulat de VAR, ofsaid la Zurkowski

+12 FOTO

Inter, salvată de Lautaro Martinez

Băgată în meci de autogolul lui Simone Romagnoli (40), Inter a și egalat până la pauză prin Lautaro Martinez (45).

În partea a doua, „decarul” lui Inter a reușit „dubla” (64). Cu dreptul, fără preluare, la fel ca la primul gol, Martinez a consemnat victoria care îi ține în viață pe nerazzurri în lupta la titlu!

Tabela a închis-o Alexis Sanchez în prelungiri, minutul 90+4.

23 de goluria reușit Lautaro Martinez pentru Inter în actuala stagiune de Serie A! E cel mai bun sezon din cariera argentinianului

Inter - Empoli 4-2 în Serie A

Portarul român Ionuț Radu a fost rezervă neutilizată la Inter.

Programul până la finalul sezonului

AC MILANINTER
Verona (d)4-2 vs. Empoli (a)
Atalanta (a)Cagliari (d)
Sassuolo (d)Sampdoria (a)

Mai multe știri din fotbalul internațional:

Barcelona vrea să transfere din Bulgaria » Puștiul-minune așteptat să întărească defensiva catalanilor
Barcelona
A început duelul psihologic! Ce a spus Jurgen Klopp despre finala cu Real Madrid: „Nu ne putem compara”
LIVERPOOl - REAL MADRID

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: „Vreau să știe lumea” » S-a spus că soția l-a părăsit în urma accidentului

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”