INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INTER - FIORENTINA 0-1

FOTO Cum a ratat de acolo? Lukaku, ocazie monumentală, cu poarta goală în față

Fiorentina a învins-o în deplasare pe Inter, scor 1-0, în etapa #28 din Serie A. În minutul 49, la 0-0, Romelu Lukaku (29 de ani) a irosit o ocazie uriașă. +9   FOTO

Articol de - Publicat sambata, 01 aprilie 2023 21:42 / Actualizat sambata, 01 aprilie 2023 22:11

Programul complet + toate rezultatele etapei #28 din Serie A

În startul reprizei secunde, Alessandro Bastoni l-a servit ideal pe atacantul belgian în fața porții. Uluitor pentru un atacant de clasa lui, Lukaku n-a reușit să cadreze „latul” din interiorul careului, cu poarta goala în față, și a trimis pe lângă!

Cum a ratat de acolo? Lukaku, ocazie monumentală, cu poarta goală în față

Revenit în vară la Inter, de la Chelsea, Lukaku a reușit în acest sezon 5 goluri și o pasă decisivă în 19 partide oficiale, toate competițiile.

Hagi, l-ai văzut? Fotbalistul care a răbufnit la adresa „Regelui” și a lui Iordănescu, decisiv în meciul echipei sale
POLONIA

Cel mai slab Inter din 2017 încoace » Fiorentina a dat lovitura și pe Giuseppe Meazza

Pe Giuseppe Meazza din Milano, Inter a suferit al 3-lea eșec consecutiv în campionat. La polul opus, Fiorentina a reușit a 5-a victorie la rând, trupa lui Vincenzo Italiano fiind singura grupare din Peninsulă care se poate lăuda cu această performanță.

Giacomo Bonaventura a marcat singurul gol al partidei în minutul 53, în urma unei lovituri de la colțul terenului. Mijlocașul central al oaspeților a speculat excelent mingea respinsă de Onana ca urmare a loviturii de cap trimise inițial de Cabral.

+5 FOTO

În urma acestui rezultat, Fiorentina a urcat pe locul 8, în vreme ce Inter stagnează pe 3. Sunt poziții temporare, e abia începutul rundei, pot fi modificate oricând pe parcursul etapei.

Din mai 2017 nu s-a mai întâmplat că Inter să piardă 3 meciuri la rând în Serie A.

Inter - Fiorentina. Echipele de start:

Inter: Onana - Darmian, Acerbi, Bastoni - Dumfries, Barella, Borozovic, Mkhitaryan, Gosens - Lukaku, Correa
Antrenor: Simone Inzaghi

Fiorentina: Terracciano - Dodo, Lucas Martinez, Igor, Biraghi - Bonaventura, Mandragora - Ikone, Castrovilli, Saponara - Cabral
Antrenor: Vincenzo Italiano

Stadion: Giuseppe Meazza
Arbitru: Fabio Maresca

Manchester City - Liverpool 4-1 » Chiar și fără Haaland, trupa lui Guardiola revine de la 0-1 și își spulberă rivala
MANCHESTER CITY - LIVERPOOL 4-1
Englezii anunță principalul favorit pentru banca lui Tottenham: „Variantă-șoc!”
TOTTENHAM

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”