INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

INTER - SPAL 2-1 // VIDEO + FOTO Juventus a pierdut prima poziție în Italia » Lautaro Martinez a făcut din nou spectacol! Cum arată ACUM clasamentul

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 decembrie 2019 17:04

Inter a câștigat meciul cu Spal, scor 2-1, și a depășit-o pe Juventus în fruntea clasamentului din Serie A, după ce echipa lui Cristiano Ronaldo s-a împiedicat cu Sassuolo, 2-2.

Formația lui Antonio Conte a obținut a cincea victorie consecutivă în Italia. Argentinianul Lautaro Martinez a fost din nou protagonist. A marcat ambele goluri și a ajuns pe locul 3 în clasamentul golgeterilor, cu 8 goluri. Primii doi sunt Ciro Immobile, cu 17 goluri, și Romelu Lukaku, cu 10 reușite.

Primul gol a venit în urma unui șut în cross, de la marginea careului de 16 metri, al doilea cu o lovitură de cap din 6 metri, dintr-o centrare a lui Candreva.

+3 FOTO

Inter a acumulat 37 de puncte în primele 14 puncte, cu unul mai mult decât rivala Juventus Torino. Podiumul din Serie A este completat de Lazio, adversara lui CFR Cluj din Europa League, cu 30 de puncte.

REZUMAT VIDEO INTER - SPAL 2-1

Juventus, pas greșit, Ronaldo gol din penalty

Jocul campioanei en-titre continuă să scârție. Dacă runda precedentă, la Atalanta, Juventus a obținut o victorie cu trei goluri marcate în ultimul sfert de oră, astăzi au clacat. Bonucci a deschis scorul în minutul 20, dar oaspeții au întors rezultatul. Boga l-a lobat elegant pe Buffon în minutul 23, iar Caputo a profitat de o serie de erori în defensiva gazdelor și a făcut-o 2-1 în minutul 47.

Torinezii au egalat printr-un penalty transformat de Cristiano Ronaldo în minutul 68.

Rezumat Juventus - Sassuolo 2-2

Vezi și:

Șefii UEFA iau în calcul și varianta ca România să nu se califice

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!