INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

VIDEO Scene ciudate în Anglia » După ce a ratat o ocazie uriașă, Jamie Vardy s-a lovit cu pumnul în față

Jamie Vardy / Foto: Imago

Articol de - Publicat luni, 27 noiembrie 2023 11:41 / Actualizat luni, 27 noiembrie 2023 12:29

Leicester a învins-o acasă pe Watford cu scorul de 2-0 în etapa #17 din Championship și își păstrează fotoliul de lider în clasament, cu 42 de puncte adunate.

Jamie Vardy a intrat pe teren în minutul 55 și a marcat ambele goluri ale „vulpilor”, care se îndreaptă înapoi spre Premier League, după retrogradarea din sezonul precedent.

Alarmă: Cristina Neagu este incertă pentru Campionatul Mondial! Speranța României, de 18 ani, convocată de urgență
MONDIALE

După ce a ratat o ocazie uriașă, Jamie Vardy s-a lovit singur cu pumnul în față

Jamie Vardy a fost protagonistul unui moment ciudat. La scorul de 0-0, fostul internațional englez a ratat o ocazie uriașă din interiorul careului mic, trimițând mingea mult peste poartă. În urma acestei ratări, Jamie Vardy s-a înfuriat și s-a lovit cu pumnul în față.

La doar 3 minute după acest incident, Jamie Vardy a reușit să deschidă scorul dintr-o poziție asemănătoare și s-a dus să celebreze golul alături de fanii lui Leicester. În minutul 5 al prelungirilor, Vardy a închis tabela după ce a marcat din penalty.

Jamie Vardy continuă să marcheze și la 36 de ani

Jamie Vardy n-a jucat nicio partidă întreagă în acest sezon din Championship, dar a marcat 6 goluri și a oferit o pasă decisivă în cele 17 apariții din această stagiune. Vardy a fost transferat de Leicester în 2012 contra sumei de 1,2 milioane de euro, record pentru un jucător venit din liga a cincea.

136de goluri a marcat în total Jamie Vardy în Premier League

Vardy a pus umărul la promovarea lui Leicester din 2014, marcând 16 goluri în 37 de meciuri. Leicester a jucat apoi timp de 9 sezoane în Premier League, câștigând campionatul în sezonul 2015/2016, stagiune în care Jamie Vardy a marcat 24 de goluri și a oferit 6 pase decisive în 36 de meciuri.

VIDEO. Rezumat: Leicester - Watford 2-0