INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIVERPOOL

Jurgen Klopp a dat verdictul: "El a fost cel mai bun din istoria fotbalului" + Ironii pentru Ronaldo: "Am un singur selfie în telefon"

Foto: Guliver/GettyImages
Foto: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 decembrie 2018 14:36

Jurgen Klopp a acordat un interviu pentru Liverpool TV în care a vorbit despre cel mai mare fotbalist din toate timpurile din punctul său de vedere.

"Tatăl meu mi-a spus întotdeauna, indiferent ce vor spune oamenii în viitor, Pele a fost cel mai bun. Chiar l-am întâlnit când eram analist la Campionatul Mondial din 2006.

Nu sunt genul de persoană care să aibă emoţii, însă transpiram puternic în acel moment. Aşadar, pentru mine, evident că Pele a fost cel mai bun", a spus Jurgen Klopp.

Antrenorul lui Liverpool a vorbit și despre rivalitatea dintre Cristiano Ronaldo și Lionel Messi: "Am un singur selfie în telefon. Este cu Messi. Cristiano era şi el în cameră".

Messi și Ronaldo au fiecare câte 5 Baloane de Aur. Ediția din 2018 a prestigiosului trofeu a fost câștigată de Luka Modric.

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (28)
ion.ionescu
ion.ionescu  •  27 Decembrie 2018, 07:19
Postat de Clau Alex Berdei pe 23 Decembrie 2018, 20:00

Calm tataie, ca te lasa inima! Eu am vb pe argumente,tu doar dai din gura. Vad ca te-ai aprins prea tare. Este clar ca NU INTELEGI FENOMENUL! Cand a aparut Messi,Ronaldinho a fost lasat sa plece.

Agramat, neamprost şi fudul ca să fii destul...Deşi poza nu e a ta, ai ales ce te caracterizează : cocalar. FENOMENUL nu a început nici cu Messi, nici cu tine ! Eşti un frustrat care vrea să creadă că le ştie pe toate dar nu ştie nimic...Şi pe tac'tu îl jigneşti dacă nu ţine cu Messi ?!

103556593955789
Clau Alex Berdei  •  23 Decembrie 2018, 20:00

Calm tataie, ca te lasa inima! Eu am vb pe argumente,tu doar dai din gura. Vad ca te-ai aprins prea tare. Este clar ca NU INTELEGI FENOMENUL! Cand a aparut Messi,Ronaldinho a fost lasat sa plece.

ion.ionescu
ion.ionescu  •  23 Decembrie 2018, 13:43
Postat de Clau Alex Berdei pe 23 Decembrie 2018, 13:03

Cum spuneam, nu aveti argumente.Nu oblig pe nimeni sa il placa pe Messi.Fiecare cu simpatiile lui. Dar sa spui ca Ronaldinho a fost mai bun,ma face sa cred ca nu prea intelegeti fenomenul.

Când scrii SÂNTEŢI, îmi este evident că eşti un puşti care nu prea a fost pe la şcoală iar dată fiind şi vârsta, ai început să vezi fotbal începând cu Messi şi crezi că înainte nu a mai fost nimic !! Mai ai şi tupeul să-mi scrii că "nu prea intelegeti fenomenul" !!!...Am pierdut prea mult timp cu tine, vezi-ţi de drum ! Ăla spre şcoală...

Vezi toate comentariile (28)
Comentează