Alte știri din fotbal
Mihai Stoica, intervenție în forță în scandal: „Ireal ce ne-au propus! Nu suport oamenii care fac asta!”
1
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
2
Doi titulari din sezonul trecut au plecat de la Petrolul: „Mulțumim!”
0
Universitatea Craiova s-a distrat cu amatorii din Austria: 6 marcatori diferiți în primul amical
9
Știri din fotbal internațional
Povestea tristă a eroului Iranului » La 14 ani trăia și dormea pe străzile Teheranului
0
Romelu Lukaku și-a atacat coechipierii » Reproșuri la microfon după Belgia - Iran
0
S-a lăsat liniștea la naționala Belgiei » Ce s-a întâmplat imediat după remiza cu Iran
0
Egipt a scris ISTORIE la Cupa Mondială: premieră după 92 de ani » Mohamed Salah, imperial cu Noua Zeelandă
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
1
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Bolojan dezvăluie de ce l-a ales Nicușor Dan pe Adrian Veștea pentru ...
Libertatea
Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează ...
Adevărul
Messi, Ronaldo, Hagi și Yamal, zeci de mii de euro pentru noul Muzeu al ...
GSP SPECIAL
Cele două soluții ale PNL pentru a avea un guvern în iulie. Bolojan cere un ...
Libertatea
Pele a fost primul mare fotbalist al lumii. Doar ziarul de împachetat pește GSPeste, cunoscut și ca ziarul de casă al mizzeriei Fotbal Club FCSB, a îndrăznit să scrie ca Pele a fost un impostor și să pună tag-ul "pele impostor".
fotbalul de acum nu se compara cu cel din timpul lui pele! atunci se juca pentru public,era mult,mult mai lent! acum se joaca pentru tv si case de pariuri! jucatorii de acum in timpul lui pele il faceau pe pele sa fie spectator la propriiele meciuri!nici nu ar stii cand se dau golurile! filmarile de atunci sunt edificatoare! echipele lui pele de atunci ar fii rusinate de echipele de juniori de acum! alt timp alta viteza!
deci daca a transpirat klopp, asta e. pele a fost cel mai bun :))
Raportat la viteza ,forță, știință jocului și context Mesi și Cristiano Ronaldo sunt mult in fata lui Maradona sau Pele. Iar faptul că nu au strălucit doar un sezon două întărește acest lucru
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Agramat, neamprost şi fudul ca să fii destul...Deşi poza nu e a ta, ai ales ce te caracterizează : cocalar. FENOMENUL nu a început nici cu Messi, nici cu tine ! Eşti un frustrat care vrea să creadă că le ştie pe toate dar nu ştie nimic...Şi pe tac'tu îl jigneşti dacă nu ţine cu Messi ?!
Calm tataie, ca te lasa inima! Eu am vb pe argumente,tu doar dai din gura. Vad ca te-ai aprins prea tare. Este clar ca NU INTELEGI FENOMENUL! Cand a aparut Messi,Ronaldinho a fost lasat sa plece.
Când scrii SÂNTEŢI, îmi este evident că eşti un puşti care nu prea a fost pe la şcoală iar dată fiind şi vârsta, ai început să vezi fotbal începând cu Messi şi crezi că înainte nu a mai fost nimic !! Mai ai şi tupeul să-mi scrii că "nu prea intelegeti fenomenul" !!!...Am pierdut prea mult timp cu tine, vezi-ţi de drum ! Ăla spre şcoală...
Încă unul care îşi dă cu părerea despre ce ştie doar din auzite ! Mai sunteţi mulţi ?! 1. Pele a câştigat 2 Cupe Libertadores cu Sao Paolo. 2. Brazilia a dominat autoritar fotbalul mondial în perioada 1958-1970 (în 1966, nu a câştigat titlul tocmai pentru că Pele a fost cotonogit de bulgari). "Întâmplător", în perioada aceasta a jucat Pele în Naţionala Braziliei...3. În 92 de jocuri la Naţională, Pele a marcat 77 de goluri...4. Dacă el era un oarecare printre celelalte mari valori, de ce a marcat cele mai multe goluri şi a fost şi este considerat El Rey şi cel mai bun fotbalist al secolului XX ?! 5. Sao Paolo, dintr-un "campionat foarte slab", a făcut turnee în Europa, în care, uneori, s-a distrat cu echipe de top din campionate foarte puternice...6. Unii vor să iasă în faţă încercând să demoleze mituri. În primul comentariu, am tastat eronat 4-4-2 ca sistem introdus la CM '70, în loc de 4-2-4 şi nu s-a sesizat nimeni. Asta arată cât fotbal cunosc cei care sar la prima greşeală sau afirmaţie care le sfidează "cunoştinţele"...
Cum spuneam, nu aveti argumente.Nu oblig pe nimeni sa il placa pe Messi.Fiecare cu simpatiile lui. Dar sa spui ca Ronaldinho a fost mai bun,ma face sa cred ca nu prea intelegeti fenomenul.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.