INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  JUVENTUS

JUVENTUS - AJAX 1-2 // Șoc la Juventus după eliminarea din Champions League! Italienii anunță: Cristiano Ronaldo vrea să plece mai repede

Cristiano Ronaldo // FOTO: Reuters
Cristiano Ronaldo // FOTO: Reuters

Articol de GSP - Publicat joi, 18 aprilie 2019 16:40

Juventus a pierdut pe teren propriu, 1-2 cu Ajax, și a fost eliminată din sferturile UEFA Champions League. Eliminarea l-a afectat pe Cristiano Ronaldo, care ar putea pleca mai repede de la club.

Cristiano Ronaldo, 34 de ani, ar urma să plece de la Juventus în vara lui 2020, este anunțul italienilor de la „Le Repubblica”. Aceștia dau asigurări că, după eliminarea din Champions League, relația dintre Juventus și Cristiano Ronaldo s-a deteriorat.

Cristiano Ronaldo, care a venit la Juve în vara lui 2018, are contract cu „Bătrâna Doamnă” până în 2022, dar italienii scriu că înțelegerea s-ar putea termina mai repede, din cauza decepției trăite în Ligă.

Și Gazzetta dello Sport dezvăluie că șefii lui Juventus vor mai mult de la Cristiano Ronaldo, în timp ce atacantul portughez vrea întăriri la echipă.

Ronaldo are 38 de meciuri în acest sezon pentru Juventus, în toate competițiile, marcând 26 de goluri și oferind 12 pase de gol.

100.000.000 €este cota lui Cristiano Ronaldo, potrivit transfermarkt

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Citește și:
Fostul arbitru din Liga 1 spune că a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere de 60-80 milioane de euro” » Ar pregăti o BOMBĂ: „Lucrez la proiect, Hagi CEO!”
Special
Fostul arbitru din Liga 1 spune că a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere de 60-80 milioane de euro” » Ar pregăti o BOMBĂ: „Lucrez la proiect, Hagi CEO!”
Gigi Becali îl vrea la FCSB, Mihai Stoica se opune: „Să mă ierte”
Superliga
Gigi Becali îl vrea la FCSB, Mihai Stoica se opune: „Să mă ierte”
Fotbalistul care nu a confirmat în Superliga s-a transferat pe 1,7 milioane de euro
Campionate
Fotbalistul care nu a confirmat în Superliga s-a transferat pe 1,7 milioane de euro
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
Stiri extrasport
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
Premieră pe piața auto: Dacia Logan a dispărut din preferințele românilor
Profit.ro
Premieră pe piața auto: Dacia Logan a dispărut din preferințele românilor
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (16)
ucluj2011
ucluj2011  •  19 Aprilie 2019, 09:33

Are dreptate Cristiano!!! Numai cu el nu se face primăvară. Nu poți aștepta ca toate meciurile să-ți fie câștigate doar de un singur fotbalist , INDIFERENT care ar fi acesta!!!

comedy.central
comedy.central  •  19 Aprilie 2019, 07:26

Il vrei la minciuna fc5b=penalty!?

zinzir
zinzir  •  19 Aprilie 2019, 04:01
Postat de Vyyllyy Engel pe 18 Aprilie 2019, 22:57

Cand castigi 3 champions consecutive , 4 in 5 ani si mereu golgheter si tu zici ca Real Madrid a fosta ajutat de arbitri , tu unde ai vazut meciurile pe ps3 ?, Cristianu decisiv in sferturi , semifinale si finale , mesii de la barcelona mai mereu in umbra lui , CR7 a eliminat aproape de unde singur echipe ca Bayern , Roma , PSG , A Madrid , Juventus , Wolfsburgo etc..

Eu am remarcat doar faptul ca Ronaldo nu a fost la Juventus cu nimic mai prejos decat la Real Madrid, nu i-am negat deloc meritele ci dimpotriva. Cat despre cele trei CL consecutive castigate de Real Madrid, nici macar unul nu a fost meritat pe deplin, pe rand Atletico Madrid, Juventus, Bayern si Liverpool fiind furate la drumul mare de catre arbitri de fiecare data in favoarea lui Real Madrid.

Vezi toate comentariile (16)
Comentează