INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TURCIA

Marius Șumudică, pe făraș la Rizespor?! Românul a piedut și contra lui Kayserispor » Echipa lui Șumi, în criză

Kayserispor a învins-o pe Rizespor, echipa antrenată de Marius Șumudică, scor 2-1, în runda cu numărul 28 din campionatul Turciei. +6   FOTO

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 martie 2021 19:50 / Actualizat miercuri, 03 martie 2021 20:36

• La gazde, Denis Alibec și Silviu Lung Jr. nu au fost incluși în lot, fiind accidentați. Săpunaru a rămas pe bancă până în minutul 82.

Kayseri a deschis scorul în debutul reprizei secunde, din corner ('48). Poziționat la bara a doua, Karlo Muhar a profitat de lipsa de marcaj și l-a bătut, din plonjon, pe Akkan, rămas fără reacție.

Rize a revenit în meci grație superexecuției semnate de Samu din colțul careului mare ('73). Egalitatea de pe tabelă nu a durat decât 4 minute însă. „Capul” câștigător trimis de Parlak a adus primul succes al lui Kayserispor după 4 etape.

+2 FOTO

Rizespor, la retrogradare

Rizespor e mai rău de când a venit Șumudică. Înainte, era pe locul 13. Acum este pe 16, fără victorie cu Șumi pe margine: patru înfrângeri și trei remize, ultimul eșec înregistrat pe terenul lui Kayseri, care se afla pe loc retrogradabil înaintea meciului direct. Rize mai are doar două puncte deasupra linei roșii!

Kayserispor - Rizespor 2-1

• Au marcat: Muhar '48, Parlak '77 / Samu '73

Vezi AICI Live+Statistici

Kayserispor - Rizespor » Echipele de start

Kayserispor: Dogan - Attamah, Demirok, Kolovetsios, Behich - Civelek, Muhar - Lennon, Avramovski, Pedo Henrique - Maglica
Rezerve: Cipe, Demir, Korkmaz, Okutan, Parlak, Paz, Sabovic, Săpunaru, Sariaslan, Subasi
Antrenor: Ugur Kulaksiz

Rizespor: Akkan - Fabricio, Ay, Meriah, Talbi, Melnjak - Boldrin, Durak, Djokovic - Sabo, Soderlund
Rezerve: Gorgen, Fernando, Bulut, Dilaver, Erdogan, Koybasi, Pehlivan, Samu, Skoda, Torun
Antrenor: Marius Șumudică

Visul lui Ionuț Voicu: „Văd Rapidul în Liga 1, cu Șumudică antrenor, pe noul stadion”

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Ce l-a răpus pe Zlatan Ibrahimovic?! 15 accidentări similare în 3 luni la AC Milan

Boeing 767! În ziua în care Pelé s-a vaccinat, Cristiano Ronaldo i-a egalat recordul de goluri!