INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LEGANES - BARCELONA 2-1

Leganes acuză lipsa de sportivitate a Barcelonei: "Cred că e un gest destul de urât"

Articol de GSP - Publicat joi, 27 septembrie 2018 13:27

Ivan "Pichu" Cuellar, portarul de 34 de ani al celor de la Leganes, acuză că jucătorii Barcelonei au avut o atitudine lipsită de fair-play la finalul meciului de miercuri seară, pierdut de catalani scor 1-2.

"E cert că noi suntem doar Leganes, o echipă modestă. Dar mi-ar plăcea ca atunci când o echipă mare pierde, să meargă să salute și să își felicite adversarii. Niciun fotbalist al Barcelonei nu a făcut asta.

Nimeni nu a venit să ne felicite. Cred că este un gest destul de urât", a declarat Pichu la finalul înfruntării.

• Barcelona este în continuare lider în La Liga, la egalitate cu Real Madrid, 13 puncte, dar cu un golaveraj superior.

Vezi și: I-au stricat petrecerea lui Leo Messi: "ADN-ul nostru este smerenia"

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping