INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIGA NAȚIUNILOR

Liga Națiunilor. Islanda, adversara României de la barajul pentru Euro, a fost zdrobită! Franța și Croația chiar au reeditat finala Mondialului

Ovidiu Hațegan a arbitrat reeditarea ultimei finale de Campionat Mondial, Franța - Croația, încheiată cu același scor ca în urmă cu doi ani, scor 2-2

Articol de GSP - Publicat marti, 08 septembrie 2020 16:48 / Actualizat marti, 08 septembrie 2020 23:52

Liga Națiunilor a oferit o seară specială. Ovidiu Hațegan a arbitrat reeditarea ultimei finale de Campionat Mondial, Franța - Croația, încheiată cu același scor ca în urmă cu doi ani, scor 4-2. Istvan Kovacs a arbitrat și el un meci tare, Danemarca - Anglia, scor 0-0.

Rezultatele de luni din Liga Națiunilor

Islanda, adversara României de pe 8 octombrie, din barajul pentru Euro 2020, a fost învinsă categoric de Belgia. Islandezii au început ideal partida, au deschis scorul în minutul 11, dar nu au rezistat asaltului gazdelor. Belgienii s-au impus cu 5-1 și au ajuns la un bilanț de 12-0 în meciurile directe.

Mai multe știri din Liga Națiunilor:

IRLANDA DE NORD - NORVEGIA. Haaland, după o nouă demonstrație de fotbal total: „Vreau să fiu cât de bun pot și să muncesc cât de mult pot”

A doua dramă pentru noua speranță a fotbalului italian » Accidentare gravă cu Olanda: pauză 6 luni!