lionforever  •  11 Noiembrie 2019, 09:34

La prima faza incriminata mingea sare lovită cu cotul de jucătorul lui city si apoi lovește mana celui de la liverpool, cred ca asta au văzut si cei de la VAR.

10156568321649937
Marius Caseanu  •  11 Noiembrie 2019, 06:19

Ziaristii astia au baut fotoghin! De cand 3-1 inseamna "spulberat"???. Mai ales cand ai doua penalty-uri neacordate (unul clar de tot). iar la 1-1 alfel se juca meciul, cu ca la 2-0. Dar ma rog, baga titlu tare sa "agate" cititori, nu?

rumunek
rumunek  •  11 Noiembrie 2019, 00:56

Problema la posibilul penalty neacordat de VAR este ca mai intai Bernardo Silva loveste mingea cu cotul, din contra cu un fundas, iar din acel ricoseu mingea se duce in mana lui Alexander-Arnold. Era greu sa zici care a fost si care nu, asa ca au considerat ca ambele sunt involuntare. In plus, nu am vazut ca englezii sa intoarca 7 faze inapoi cu VAR-ul, asa cum fac italienii.

catalin.palcu
catalin.palcu  •  11 Noiembrie 2019, 00:10

Cel mai corect cu VARul ar fi un sistemul similar cu cel de la tenis. Adica o echipa sa aiba dreptul la 3 challenges pe repriza sau pe meci. Pt ca altfel aia din cabina de VAR par de multe ori ori fricosi ori f prosti. Iar daca arbitrul de centru pur si simplu refuza sa se informeze, VAR devine complet inutil.

103556593955789
Clau Alex Berdei  •  10 Noiembrie 2019, 21:05

Liverpool si City sint doua echipe care isi doresc cu ardoare un trofeu.Liverpool este disperata sa castige campionatul(nici nu mai stiu de cand nu l-au castigat).City in schimb vrea cu disperare CL.Sa vedem daca reusesc.

1616362188580443
Dan Dumitrescu  •  10 Noiembrie 2019, 20:57

Meci castigat net de Liverpool la toate capitolele. Dupa focul de paie al cetatenilor din primele minute a inceput canonada cormoranilor care i-a prins cu gacii in vine pe baietii lui Guardiola. Imi place cum aplauda ca o papuse din Muppets Show la fiecare ratare a elevilor sai. Daca Liverpool nu lasa garda mai jos plimband basica minute in sir din a doua repriza nici macar golul de onoare nu l-ar fi inscris. Eu zic ca City este o palarie prea mare pentru Guardiola care a realizat ce a realizat doar investitiilor imense in jucatori si nicidecum a talentului sau de antrenor.

hotcocoa
hotcocoa  •  10 Noiembrie 2019, 20:52
Postat de kenpachi666 pe 10 Noiembrie 2019, 18:55

Hai sa va mai vad cum se mai comenteaza arbitrajul la noi dupa meciul asta! Hent grosolan al lui Van Dijk in careu, nu se da, contraatac Liverpool, gol. Dupa aceea gol Salah din offside validat! Uite aici arbitraj de 2 lei cu tot cu var! Amuzant! La noi retrageau echipa din campionat, dadeau afara arbitrul. Aici a comentat careva?

2 mentiuni. 1. Nu au fost 2 penalty-uri 'furate' lui city, doar neacordate ptr ca asa a considerat arbitrul. Da, i au dat cu mingea in mana de 2 ori lui TAA dar asta nu inseamna ca e penalty automat! *** care stiti voi fotbal. 2. In nici un campionat din lumea asta acela nu a fost offside! S a vazut clar pe reluare, cu liniutza trasa acolo, pentru voi *** atotstiutoare de fotbal, dar ce ne mai place sa ne plangem si sa desconsideram, sa credem ca noi stim adevarul suprem. Niste ***...

cpt.ahab
cpt.ahab  •  10 Noiembrie 2019, 19:47

Corect.

2119855968049441
Lucian Miron  •  10 Noiembrie 2019, 19:43

Ce va mai place sa fiti penibili! Liverpool este 7 clase peste City.

cneius
cneius  •  10 Noiembrie 2019, 19:23

Nimeni nu-i suporta pe City...de aceea arbitrajul acela. Dar stai ca meciul nu s-a terminat