INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO + FOTO Lupta în trei la titlu continuă în Spania » Victorii pe linie pentru Barcelona, Real și Atletico! Catalanii au făcut iar scor

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 aprilie 2016 17:20

Lupta la titlu în Spania se dă în 3 și e mai încinsă ca oricând. Barcelona, Real Madrid și Atletco Madrid au câștigat și azi cu Gijon, Rayo Vallecano și Malaga. Vezi mai jos rezultatele, clasamentul și marcatorii.

A marcat:
Messi (12), Suarez (64, 74, 77, 88), Neymar (84)

FC Barcelona n-a avut milă de Sporting Gijon, pe care a zdrobit-o pe teren propriu, scor 6-0. Lionel Messi, Suarez (3) și Neymar au marcat pentru catalani, care își mențin poziția de lideri la finalul acestei etape.

VEZI LIVETEXT PARTIDA

FINAL  Atletico Madrid - Malaga 1-0 VIDEO
A marcat:
Correa (62)

Atletico Madrid a câștigat pe teren propriu, cu scorul de 1-0, cu Malaga și a urcat cel puțin până la meciul Barcelonei pe primul loc. Golul a fost marcat de Correa, în minutul 62.

FINAL  Rayo Vallecano - Real Madrid 2-3 VIDEO
Au marcat: Embarba (7), Miku (14) /Bale (35, 81), Lucas (52)

Lui Real Madrid i-a trecut glonțul pe la ureche în meciul cu Rayo Vallecano. A fost condusă cu 2-0, însă a revenit deși Cristiano Ronaldo a lipsit. Garteh Bale a fost omul cu golul și a punctat decisiv în minutul 81.

"Galacticii" își mențin seria foarte bună. La gazde a intrat și Răzvan Raț în minutul 78, când i-a luat locul lui Tito. S-a remarcat doar în minutul 83, când a primit un cartonaș galben.

„Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”