INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MAN. UNITED - NOTTINGHAM 3-2

Manchester United a învins-o pe Nottingham Forest, scor 3-2, în etapa #3 din Premier League. +12   FOTO

Articol de - Publicat sambata, 26 august 2023 19:01 / Actualizat sambata, 26 august 2023 19:04

Programul complet și rezultatele din Premier League - AICI!

Meciul de pe Old Trafford a avut un debut uluitor, United era condusă cu 0-2 după primele 5 minute! Au lovit Taiwo Awoniyi ('2), singur cu Onana, și Willy Boly ('4), în urma unei faze fixe.

În continuare, Nottingham a încercat să se baricadeze în defensivă, dar nu i-a ieșit. Manchester a venit peste trupa lui Steven Cooper și a marcat repede.

Ianis Hagi n-a mai plecat spre Israel: tot ce se întâmplă e strict secret! Varianta de ultimă oră apărută
TRANSFER

Manchester United a revenit de la 0-2 cu Nottingham

În minutul 17, Eriksen a primit în interiorul careului de la Rashford și a redus din ecart.

+8 FOTO

Nottingham nu a mai contat în joc, elevii lui Ten Hag au continuat să preseze și au egalat în startul reprizei secunde: Casemiro a închis un triunghi la care au mai colaborat Rashford și Bruno Fernandes ('52).

Dărâmați psihic, oaspeții au mai primit o lovitură în minutul 67, când Joe Worrall a fost eliminat.

În superioritate numerică, Manchester United a reușit să tranșeze partida, penalty obținut de Rashford și transformat de Bruno Fernandes ('76).

FINAL. Manchester United - Nottingham Forest 3-2

Manchester United - Nottingham Forest. Echipele de start:

Manchester United: Onana - Wan Bissaka, Varane, Martinez, Dalot - Casemiro, Eriksen - Antony, Fernandes, Rashford - Martial
REZERVE: Henderson, Fernandez, Garnacho, Gore, Lindelof, Maguire, McTominay, Pellistri, Sancho
ANTRENOR: Erik Ten Hag

Nottingham Forest: Turner - Boly, Worrall, McKenna - Aurier, Danilo, Yates, Aina - Johnson, Gibbs-White - Awoniyi
REZERVE: Horvath, Elanga, Freuler, Hwang Ui-Jo, Kouyate, Montiel, Niakhate, Williams, Wood Ch.
ANTRENOR: Steve Cooper

Stadion: Old Trafford
Arbitru: Stuart Attwell

Show cu Ronaldo și Mane în Arabia Saudită » Au înscris de 5 ori în victoria clară a lui Al Nassr Riad
ARABIA SAUDITĂ
Andrei Rațiu, prezentat la echipa din La Liga » Contract pe 5 sezoane!
SPANIA

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni