INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

Rezultat năucitor în Premier League! Manchester United a marcat 9 goluri în poarta lui Southampton

Manchester United a reușit scorul sezonului în Premier League, 9-0 în fața lui Southampton. +11   FOTO

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 februarie 2021 00:09 / Actualizat miercuri, 03 februarie 2021 00:32

Southampton trăiește câte o umilință pe sezon. Campionatul trecut a primit 9 goluri de la Leicester, acum a venit rândul „diavolilor roșii”. Echilibrul partidei s-a rupt în minutul 2, când mijlocașul Alexandre Jankewitz (19 ani) a avut o intrare brutală asupra lui Scott McTominay. A urmat un adevărat măcel, prin care United a egalat cea mai mare victorie din istorie, în Premier League.

• Martial, minutul 90: singur în careul mic, a șutat cu pământul
  • James, minutul 90+3: deviere din preajma porții.
+7 FOTO

9-0este cea mai clară victorie din Premier League. Rezultatul a fost atins alte două rânduri: Manchester United - Ipswich Town (1995), Leicester - Southampton (2019)