INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIA A

Mourinho îi atacă din nou pe italieni: "Fotbalul vostru are o istorie ruşinoasă"

Jose Mourinho, Mourinho, Inter
Jose Mourinho, Mourinho, Inter

Articol de - Publicat vineri, 26 februarie 2010 00:00

Antrenorul lui Inter i-a făcut praf pe italieni, mărturisind că se simte jenat că şi-a hrănit familia din banii murdari produşi de Calciopoli

Partidul inamicilor lui Mourinho din Italia îşi îngroaşă rîndurile. Nu trece săptămînă fără ca antrenorul portughez să lanseze critici dure într-un război personal. Făcînd abstracţie de etapele de suspendare, ultima oară încasînd 3!, şi de amenzile însumînd 103.000 de euro, tehnicianul interist a răbufnit şi mai violent după victoria din "optimile" Ligii, 2-1 cu Chelsea.

"Aud des repetîndu-se expresia «trebuie să coborîm tonul». Aşa aţi făcut voi, italienii, şi în 2006 construind povestea Calciopoli, care pe mine, ca profesionist al fotbalului şi ca om, m-a făcut să mă ruşinez. Mi-este jenă că mi-am întreţinut familia şi copiii cu aceşti bani din fotbal. Eu am venit cinstit şi voi pleca la fel de onest. Italia nu mă va schimba. Nu pot să ţin gura închisă şi să bag capul în nisip ca struţul pînă la finalul campionatului. Am puterea să recunosc însă că nu s-a dat un penalty împotriva noastră", a declarat "The Special One".

Citește și:
Ce pedeapsă riscă Cristiano Bergodi în urma scandalului cu jucătorii de la CFR Cluj
Superliga
Ce pedeapsă riscă Cristiano Bergodi în urma scandalului cu jucătorii de la CFR Cluj
Sociologul Gelu Duminică îl taxează pe Daniel Pancu: „Prostia...”
Superliga
Sociologul Gelu Duminică îl taxează pe Daniel Pancu: „Prostia...”
Scene HALUCINANTE după derby-ul câștigat de CFR Cluj » Bergodi își iese din minți, sare să-i bată pe Cordea și Muhar » Antrenorul DĂ CU PUMNII în adversari
Superliga
Scene HALUCINANTE după derby-ul câștigat de CFR Cluj » Bergodi își iese din minți, sare să-i bată pe Cordea și Muhar » Antrenorul DĂ CU PUMNII în adversari
Gigi Becali a acceptat oferta! Fundașul pleacă de la FCSB și semnează în Israel
Superliga
Gigi Becali a acceptat oferta! Fundașul pleacă de la FCSB și semnează în Israel
Surpriză pe piața auto din Germania: o marcă est-europeană a depășit în premieră Mercedes și BMW
Profit.ro
Surpriză pe piața auto din Germania: o marcă est-europeană a depășit în premieră Mercedes și BMW
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Nemaivăzut la TV! Pancu a început să țipe și l-a distrus pe Bergodi: „Eu eram arestat! Să-mi vină străin în țară să-mi bată jucătorul pe teren?!”

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (7)
 •  27 Februarie 2010, 10:14

Daca nici Italieni nu mai au footbal atunci poate are are il Portugalia. hai sa fim seriosi Jose astia au cel putin 5 antrenori la ora actuala peste tine nu te mai da in spectacol. Nici cu bani Rusului nu ai putut sa ajungi in finala CL. Pai de Cappelo, Lipi, Anceloti ai auzit ? Nu mai vorbesc de Anceloti care are vreo 3 CL ca antrenor una ca jucator si o finala pierduta. De Lippi nici nu mai vorbesc. Tu esti un ratata Jose dupa Inter te duci dupa Cooper

cristian_77
cristian_77  •  26 Februarie 2010, 12:01
Postat de pe 26 Februarie 2010, 09:13

Da, dar penalty-ul nu s-a dat și ai profitat de asta, iar banii murdari tot i-ai luat cand puteai sa-i refuzi. Ce ipocriti sunt unii! Incearca sa para un tip cu principii, dar este doar o lepra. O fi el bun antrenor, dar ca si caracter este 0. Pai asta s-a certat cu Ferguson, cu Anceloti, manageri care spre deosebire de el au descoperit jucatori care nu spuneau la inceput nimic si au devenit mari jucatori (Beckham, Scholes, Giggs, Ronaldo, Pato). El atata stie, sa puna jucatorii in teren.

ce ineptii spui...pai Ferguson a declarat ca ii lipseste Murinho si meciurile tari, competitia acerba, de pe timpul cand antrena Chelsea! Si in privinta italienilor cu ce greseste, tot ce spune este corect??!!

jum4n9aru
jum4n9aru  •  26 Februarie 2010, 10:30

Bravo Jose pi$ha-te pe ei de ramas bun :))

Vezi toate comentariile (7)
Comentează