INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

Cinci meciuri, inclusiv derby-ul Manchester United - Tottenham, s-au jucat astăzi în Premier League

Cinci meciuri, inclusiv derby-ul Manchester United - Tottenham, se joacă acum

Articol de GSP - Publicat miercuri, 19 octombrie 2022 22:20 / Actualizat joi, 20 octombrie 2022 00:32

Cinci meciuri din Premier League s-au disputat în această seară. Derby-ul Manchester United - Tottenham, capul de afiș, a fost câștigat de „diavolii roșii”, 2-0.

De la ora 21:30 s-au jucat 4 meciuri sărace în goluri. Southampton a învins la Bournemouth, 1-0, Brentford și Chelsea au remizat alb, iar Liverpool și Newcastle au câștigat cu același scor, 1-0, în fața lui West Ham, respectiv Everton.

A fost a doua victorie consecutivă în campionat pentru trupa lui Jurgen Klopp, care învinsese și Manchester City și ocupă acum locul 7.

Șocant: și-a scos penisul în timpul meciului, pentru a-și deruta adversarul! Fanii cer să fie dat afară
SCANDAL

Manchester United, cu Cristiano Ronaldo rezervă, a învins-o pe Tottenham

Derby-ul serii a fost Manchester United - Tottenham, cu Cristiano Ronaldo rezervă neutilizată. În prima parte nu s-a înscris, dar în repriza secundă „diavolii roșii” au tranșat meciul, goluri Fred (minutul 47) și Bruno Fernandes (69).

Manchester United a urcat astfel pe locul 5, cu 19 puncte, 8 sub liderul Arsenal.