INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BUNDESLIGA

video ULUITOR! Cât s-a terminat Dortmund - Werder Bremen, după ce Borussia avea 2-0 în minutul 88

Werder Bremen a dat lovitura pe terenul Borussiei // foto: Guliver/gettyimages

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 august 2022 18:28 / Actualizat sambata, 20 august 2022 19:04

Răsturnare incredibilă de scor în Borussia Dortmund - Werder Bremen, meci din etapa 3 a noului sezon de Bundesliga. Gazdele conduceau cu 2-0 în minutul 88, dar Werder a câștigat, 3-2!

Dortmund a început sezonul excelent, 6 puncte din 6 posibile, și părea că se îndreaptă către o victorie și în etapa 3, acasă, cu Werder Bremen.

Borussia a intrat la cabine cu un avantaj minim, 1-0, după un gol înscris de Brandt în minutul 45+2.

Nu se opresc la Casemiro » Peste 200 de milioane de euro pentru încă 3 supertransferuri la Manchester United!
PREMIER LEAGUE

ULUITOR! Cât s-a terminat Dortmund - Werder Bremen, după ce Borussia avea 2-0 în minutul 88!

În a doua parte, Borussia a scăpat fără gol primit la câteva ocazii importante ale oaspeților, apoi părea că a dat lovitura decisivă prin Raphael Guerreiro, care a făcut 2-0 cu un șut din afara careului, la firul ierbii.

Elevii lui Edin Terzic au ținut de scor până în minutul 88, apoi a urmat o prăbușire de necrezut.

Werder a redus din diferență în minutul 89, prin Lee Buchanan. În minutul 3 al prelungirilor, oaspeții au egalat prin Niklas Schmidt, care a reluat cu capul centrarea venită de la Amos Pieper.

Cu jucătorii Borussiei năuciți, Werder a avut puterea de a da lovitura de grație în minutul 90+5. În urma unei combinații frumoase, Oliver Burke a finalizat impecabil cu un șut din interiorul careului advers, de lângă Schlotterbeck!

Scor final 2-3 și Werder obține astfel prima victorie a sezonului, după două egaluri în primele două etape.