INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

Scandal imens în Spania! Real Madrid a marcat 31 de goluri în 40 de minute: „Federația să ia măsuri”

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 decembrie 2020 19:53 / Actualizat duminica, 13 decembrie 2020 20:56

Echipa spaniolă SAD Villaverde San Andres și-a arătat indignarea pe rețelele de socializare după un meci pierdut la nivelul juniorilor U14, împotriva lui Real Madrid, scor 0-31.

Juniorii lui SAD Villaverde au fost umiliți de Real Madrid, au primit 31 de goluri într-un meci de doar 40 de minute. Spaniolii au postat un mesaj pe Facebook în care acuză marile cluburi că nu folosesc strategii pentru ca asfel de evenimente să nu mai aibă loc, dar și Federația pentru că nu ia măsuri pentru restructurarea categoriilor de vârstă.

Clubul Real Madrid este deschis formulelor care caută egalitatea și respectul pentru adversar. Clubul din capitala Spaniei nu a făcut public rezultatul de le meciuri de juniori pe site-ul său, publicând doar: „Oamenii lui Ruben Barrios au câștigat la debutul în ligă împotriva lui Villaverde San Andres”.

VIDEO. Real Madrid își renovează stadionul. Cum arată noul „Santiago Bernabeu“

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Zlatan Ibrahimovic, reacție dură după incidentul provocat de Sebastian Colțescu: „Sunt oameni slab educaţi, habar n-au ce este rasismul”

Ianis Hagi, uitat din nou de Gerrard pe bancă! Nu a jucat niciun minut în victoria lui Rangers