INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO Robert Lewandowski, de neoprit în La Liga » Barcelona a spulberat-o pe Sevilla și a urcat pe locul doi

Barcelona a câștigat cu Sevilla, scor 3-0, în etapa #4 din La Liga/ foto Imago Images

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 septembrie 2022 08:43 / Actualizat duminica, 04 septembrie 2022 09:23

Barcelona a câștigat cu Sevilla, scor 3-0, în etapa #4 din La Liga.

„Catalanii” și-au continuat seria invincibilă din acest start de sezon și pe terenul celor de la Sevilla. Primul care a lovit a fost Raphinha, brazilianul adus de la Leeds în această vară. El a finalizat un contraatac construit de Dembele și Lewandowski

Mai rău ca-n Liga 1! Greșeală incredibilă de arbitraj în Aston Villa - Manchester City » Guardiola, salvat iar de Haaland
Premier League

Robert Lewandowski, un nou gol pentru Barcelona

Lewandowski a dus scorul la 2-0, reușind al 5-lea său gol în acest sezon de La Liga. Atacantul a primit o pasă perfectă de la Kounde, a preluat pe piept și a finalizat elegant pe lângă portarul advers ('36).

Fundașul francez a oferit al doilea său assist în startul reprizei secunde. Kounde a așezat mingea cu capul în fața porții, de unde Eric Garcia a finalizat fără emoții ('50).

Lewandowski a fost aproape de „dublă” în minutul 62, dar portarul Bounou a intervenit fantastic, la execuția acrobatică a polonezului. Robert a mai ratat o șansă uriașă, 10 minute mai târziu. Scăpat singur cu portarul, a înceract un lob, dar Bounou a intervenit din nou. Mingea a juns la Frankie de Jong, dar șutul său a fost respins de pe linia porții de stoperii de la Sevilla.

VIDEO. Rezumat Sevilla - Barcelona 0-3

Barcelona a urcat pe locul doi, cu 10 puncte, două mai puține decât liderul Real Madrid, care s-a impus cu 2-1 în fața lui Betis.

Clasament La Liga

Ce fac stranierii în acest weekend » Zi excelentă pentru români: Drăguș, gol de 3 puncte!

AC Milan, victorie în „Derby Della Madonnina” » Prestație strălucitoare a lui Leao

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”