INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SEVILLA - REAL MADRID 1-1

FOTO Real Madrid, ținută în șah de Sevilla și Sergio Ramos! Clasamentul acum

Articol de - Publicat sambata, 21 octombrie 2023 21:30 / Actualizat sambata, 21 octombrie 2023 21:38

Sevilla a ținut-o în șah pe Real Madrid. Cele două au remizat, 1-1, într-un meci din etapa a 10-a din La Liga.

Partida a avut un start incredibil, cu două goluri anulate. Mai întâi, Federico Valverde a marcat în minutul 4, dar reușita a fost anulată de VAR, pentru un ofsaid în prealabil la Jude Bellingham.

După câteva minute, Real Madrid a punctat din nou, prin Jude Bellingham. Dar golul a fost anulat după o fază petrecută înainte, la marginea careului lui Real Madrid.

Sergio Ramos, fără milă față de jucătorii lui Real Madrid » Două episoade dure cu fundașul Sevillei în prim plan
SEVILLA - REAL MADRID

Până la pauză, Real Madrid a continuat să atace, dar nu a găsit drumul spre poarta lui Nylaand. După pauză, tot madrilenii au avut inițiativa, dar Sevilla a dat lovitura. După o centrarea în careu, Alaba și-a deviat mingea în propria poartă (74).

Avantajul nu a durat decât trei minute. Dani Carvajal a egalat cu o lovitură de cap, după un corner, stabilind scorul final.

După acest egal, Real Madrid ajunge la 25 de puncte. E lider după 10 etape, cu 3 puncte peste Girona și 4 peste Barcelona, care au un meci în minus. De partea cealaltă, Sevilla este pe 13, cu 9 puncte.

Clasamentul live din La Liga

FINAL » Sevilla - Real Madrid 1-1

Sevilla - Real Madrid, echipele de start

Sevilla: Nyland – Navas, Gudelj, Sergio Ramos, Acuna – Rakitic, Soumare - Lukebaio, Ocampos, En Nesyri,– Sow
Rezerve: Dmtrivoic, Bade, Fernando, Januzaj, Jorda, Lamela, Mir, Nianzou, Pedrosa, Sanchez, Suso, Torres
Antrenor: Diego Alonso

Real Madrid: Kepa – Carvajal, Rudiger, Alba, Medny – Kroos, Tchouameni, Valverde – Bellingham – Rodrygo, Vinicius
Rezerve: Lunin, Pineiro, Modric, Lucas Vasquez, Joselu, Garcia, Diaz, Camavinga
Antrenor: Carlo Ancelotti

Arbitru: Ricardo Bengoetxea (Spania)
Stadion: Estadio Ramon Sanchez Pizjuan (capacitate: 42.714 de locuri)

Blat nereușit pentru salvarea de la retrogradare! Dezvăluiri făcute în studioul GSP: „Zece mii de lei ai dacă lași un gol să vă batem!”

Argentina, fără titlul mondial după suspendarea lui Papu Gomez? Iată ce spune regulamentul