Alte știri din fotbal
Florin Maxim pariază pe calitățile fotbalistului: „Va fi exponențial!”
3
Arnold Garita, prezentat la FCSB » Ce număr va purta
1
Omul de încredere al lui Zeljko Kopic a spus în ce condiții poate Dinamo lupta pentru titlu: „Sunt trei la număr!”
1
„Nu spun nimănui ce am în minte!” » Filip Stojilkovic, primul interviu în România: „Dacă vor să aibă ceva împotriva ta, vor găsi mereu”
1
Știri din fotbal internațional
Inter, ca Liverpool » Ce a decis patronul lui Cristi Chivu
0
Haaland, după ce a văzut prezentarea lui Bernardo Silva la Real Madrid: „Ai fost de acord cu asta?”
0
S-au întâlnit în Giulești, după ce au devenit colegi la FCSB!
0
Suporterii lui Hapoel Beer Sheva s-au luat la bătaie! Jandarmeria face cercetări pentru consumul de droguri
0
Lifestyle
Femeia cu peste 1 milion de urmăritori intervine în scandalul de la FCSB: „Nu e nici 1% apreciat! A trecut printre atâția fotbaliști și nu i-ai spus un «bravo»”
25
Sala Polivalentă din Tulcea găzduiește un nou eveniment sportiv, după succesul de la Europeanul de baschet U18
1
Suma astronomică obținută la licitație pentru noul model electric Ferrari
2
Înotătoarea care a stabilit un nou record mondial de două ori într-o singură zi!
2
Toți elevii de la acest liceu din București au picat BAC-ul
Libertatea
De la un sat uitat de lume din Botoșani la marile gale de K1. Povestea ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Înalta Curte, ultima șansă pentru Theodor Nicolescu să-și ia înapoi șpaga ...
Libertatea
Potrivit standardelor noastre, e lux. Potrivit standardelor lor, e saracie.
Un titlu clar meritat, doar că am o părere de rău că nu a fost obținut cu echipa precedentă, una care a oferit mult spectacol in Serie A. Probabil că, dacă Insigne și Mertens aveau un Osimhen, aveau un titlu mai devreme. Singurul de care nu-mi pare rău e Coulibaly, care a ales să aibă bani, dar sunt convins că regretă acum mutarea la Chelsea, unde oricum nu e într-o poziție prea sigură. O notă de respect și pentru antrenorul Spaletti, pe care nu prea îl am la inimă, după circul pe care l-a făcut la Roma cu Totti. Dar omul a demonstrat că e meseriaș și trebuie apreciat. Singura pată neagră în sezonul lui Napoli rămâne palmaresul meciurilor cu Milan, o singură victorie in 4 întâlniri, și aia obținută cu mare bulan la Milano. Apoi, doar înfrângeri, mai ales acolo unde conta foarte mult, în Champions. E de văzut dacă vor putea ține acum toată echipa și cum o vor întări, ca să obțină ceva în Europa, așa cum declara patronul că-și dorește. Cel mai vânat e Osimhen, care așa cum spuneam mai sus, e după mine elementul principal din această echipă. Dacă nu-l vor putea păstra va fi o problemă, e singurul a cărui absență a contat cu adevărat. Restul sunt de același nivel cu cei de la Roma, Lazio, Juve, Milan, doar Inter având o echipă cu nume mai mari. Asta poate și e rețeta de succes a italienilor, mai ales in Europa, o competiție internă cu echipe apropiate valoric, dar cu jucători încă flămânzi după succes, cu 1-2 vedete, dar mai mult foste.
Ok, felicitări lui Napoli pentru titlu. Cu siguranță e meritat. Dar rușine suporterilor care nu se pot abține să ironizeze Juventus, Ac Milan și Inter și să își bată joc de aceste cluburu. E abia al treilea titlu, nu vă puteți compara cu cei 3 granzi încă cel puțin 50 de ani de acum încolo. Napoli a ajuns o echipă ca importanță în istoria Seria A ca Fiornetina sau As Torino. Mai e mult până departe. O așa aroganță ca la napoletani nu am văzut nicăieri.
Ai fost in Sud sau vb că așa au zis alții cu 3 clase și 2 neuroni?Este mai sărac Sudul că și Nordul dar este totuși peste Europa Est. Inainte sa ajung la Napoli auzeam aceleași povesti de la romanasii noștri...Mă așteptam să văd mahalale gen Ferentari...Nu e nici pe departe așa.
In cronica meciului: "Napoli este parțial mulțumită de rezultat" :)))
Pentru echipa, pentru oras, pentru Maradona !
bravo! sa se bucure si ei sarmanii... macar atat. Mare saracie in sud.
Prietene nu vreau sa comentez legat de afirmatiile tale decat un singur lucru.UDINESE joaca fff bine acasa si chiar daca Napoli nu a pierdut in campionarul asta de prea multe ori in deplasare am sa iti spun ca nu vor castiga azi.Englezii au o vorba superba:Never say never.Sunt fan Milan si nu ma doare capul daca castiga una sau alta campionatul cu o singura excepție:juventus *** trisoare.Sa iasa campioni azi daca sunt asa buni dar nu cred.Etapa viitoare.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Din pacate, SSC Napoli are foarte multi dusmani in Italia. E un fel de Rapid in Romania . Vor pierde in etapa asta cu Udine. Sunt sume mari pentru premiere. "Eu n-am dat mita, am premiat doar" , zise candva cineva. Cam asa e si in Italia. Doar ca sunt sume mult mai mari la mijloc
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.